| FaFaLikeYou a întrebat:

Care se pricepe la Rutere? Am si eu un router TP-link si vreau sa configurez portu si sa fac IP static... Dar nu reusesc... Funda pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| AlinnJe a răspuns:

NU poti.trebuie sa te duci de la cei de la care ai luat router-ul si sa le spui sa ti-l faca static.
daca ai nevoie de IP static pentru server de minecraft sau altceva iti recomand HAMACHI!

funda!

1 răspuns:
| SuicideSilence a răspuns:

Ip-ul ti-l aloca providerul de internet. daca este static, nu il poti modifica. aceasta setare nu tine de router