| nykol112 a întrebat:

Buna am o problema eu stau mereu pe pc dar de cand a pus fratemiu parola la calculator stau cum vrea el si face fite cand mai intru ff rar spuneti-mi si mie cum pot afla parola sa intru cand vreau eu si daca o schimba sa o aflu iar vreun site cv?
orice dau funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te pot invata cum sa intri fara parola, adica sa ocolesti parola lui sau sa-i schimbi parola tu. big grin

Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus. Succes!

1 răspuns:
| Icsdee a răspuns:

Sau mai simplu iti poti creea un user account, numai ca fratele tau il va vedea... big grin