| AlexandraAlexandra19023 a întrebat:

Ce este mai convenabil, sa vinzi un laptop vechi integral sau pe piese?

2 răspunsuri:
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Din experiența mea, dacă produsul este stricat, îl vinzi pe piese, iar dacă produsul se află într-o stare tehnică bună, deși ar fi mai avantajos să îl vinzi pe piese, îți recomad să îl vinzi "integral", deoarece nu merită să îl desmembrezi și să te trăzești că ai vândut ramii, hdd-ul, poate și placa de bază cu 100 de lei, de exemplu și că rămâi cu ecranul și tastaura, din start pierzi cel puți 30 - 50 de lei, poate că îl vindeai cu 180 - 200 de lei, dar nu merită să riști pentru 30 - 50 de lei. Mai bine pui laptopul așa cum este, cu 180/200 de lei și îl lași la 180/150 sau îl pui cu 150 și nu mai negociezi (este doar un exemplu, prețul de vânzare îl stabilești tu)

* Sper ca răspunsul meu să îți fie de folos. Succes...

| NikolasXD a răspuns:

Integral numa daca nu este stricat