| Bengeaminuu a întrebat:

Buna TPU.Am o problema cu serverul de metin2.
Cand fac conexiunea la navicat lite, imi scrie "2003-Can't connect to MySQL server on IP meu.100. Ceasi putea sa fac?
Daca sunt printre voi care stiu sa faca sv de metin2, lasati ID
Dau FundaVOT CELUI CARE MA AJUTA.

2 răspunsuri:
| RobertCelMaiTare a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat! Poti sa iti reinstalezi metinul2 ori conectiunea este proasta, sau windows-ul nu il acceptq. Ce windows ai? Pe w8 nu ti-l accepta!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai servarul ON dupa ce a trecut de login lasi asa o sa apara ( # ) intri in navicat astepti vreo 2-5 minute.
2 Faci o noua conexiune:
(Numele conexiune orice nume).
Ip adrees: Ip.100 (ip de la server.100)
user:root
passsor:parola la server (123456).
Bifezi (save Passord).

Si faci un test de Connection este jos in stanga inaintea lui OK si Cancel.

Daca merge este bun daca nu problema este ca ai gresit undeva.
Ori la Navicat ori la masina virtuala.

Mult Succes!

PS:Nu conteaza ce Windows folosesti merge un server de Metin2 pe orice sistem de operare.
La mine imi mergea si pe Windows 8 si pe Linux, n-are cum sa nu mearga pe Windows 8 imposibil poate nu ai facut tu bine la ceva si de asta in rest merge.