| anonim_4396 a întrebat:

am un prieten care isi doreste sa se joace Fortnite cu mine si restul prietenilor, nu are un pc/laptop decent sa ii tina, numai cand vine la mine se poate juca, telefon nu prea are cum sa isi ia altul si nici un calculator, si mi-am amintit ca Fortniteul functioneaza si pe Nintendo Switch, am cautat pe net si am aflat ca cica nu ar fi prea performant si ca nu are multe fps-uri, asa ca as vrea sa inteleg si eu mai bine cum functioneaza asta cu Nintendo Switchul si daca ar fi recomandat pentru Fortnite, am auzit ca este o setare ceva cu televizorul sa se afiseze acolo si ca ar merge mai bine pe el, aici sunt intrebarile mai pe scurt:
1.Este Nintendo Switch bun pentru Fortnite?
2.Este vreo modalitate de a face jocurile sa functioneze mai bine pe Switch?
3.Este loc de casti jack pentru Nintendo Switch?
4.Cum functioneaza internetul pentru Switch la Fortnite si in general.
5.Lucruri importante care ar trebui sa le stiu despre Switch.

Răspuns Câştigător
| Preotul500 a răspuns:

1. Nu, deoarece nu trece de câteva FPS-uri (testat de mine). Doar făcute niste setări mai complicate pe care le găsești pe net dar nu recomand.
2. Nu, nu este, am cautat si eu.
3. Nu, nu are.
4. Ping-ul este destul de mare, nu te astepta la ceva prea wow.
5. Nu prea sunt, toate detaliile deja sunt pe net.
În concluzie, nu merita, parerea mea.