| 22cool22 a întrebat:

As vrea un pc nou si vreau sa-mi spuneti daca urmatoarele componente sunt destul de bune pentru a rula jocurile in fps-uri cat mai bune, si daca toate sunt compatibile unele cu celelalte:
Procesor : Intel® CoreTM i7-4770K, 3.50GHz, Haswell, Socket 1150, Box
Placa de baza : Gigabyte H77−DS3H Socket 1155
Placa video : Gigabyte AMD Radeon R9 290, 4096MB, GDDR5, 512bit
Ram : Kit Dual Channel Kingston 16GB (2 x 8192MB), DDR3, 1600MHz
HDD : WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
SSD : Intel 330 Series 120GB SATA3 MLC

Răspuns Câştigător
| AndreiRoll a răspuns:

Placa de baza nu se potriveste cu procesorul, schimba placa de baza-uite niste idei de placi de baza :
-Gigabyte G1 sniper z87
-Asus Gryphon Z87
-MSI Z87-GD65 GAMING
-Asus maximus vi gene

Va duce cam toate jocurile cu setari ultra la peste 60 FPS. Mai depinde si de rezolutia cu care joci si de joc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesorul are acelasi socket ca placa de baza deci se potrivesc.
Placa suporta DDR3 deci e bine pentru RAM.
HDD merge, nu stiu sigur daca SSD.
Placa video e un PCI express la fel ca placa video.
La capitolul jocuri cred ca rupi tot pe 3-4 ani.
Funda?

| alexandru2004 a răspuns:

Foarte bun procesorul, iar AndreiRoll are dreptate, nu-i buna placa dar iti recomand Asus Sabertooth Z87!