| aVaIonut a întrebat:

Buna TPU,

La pc ul meu mi se inchide monitorul la un interval de timp si ca sa il fac se reporneasca trebuie sa scot cablul din pc si sa il conectez din nou.Treaba asta se intampla dupa ce isi da windows-ul update.

specs

GPU - GTX 1660 SUPER
CPU - I5 9600 3.10 GHz
RAM - 16

Am o suspiciune ca ar putea fi din cauza ca se supraincalzeste procesorul eu avand cooler stock si tin sa mentionez ca se inchide mai des cand ma joc jocuri.

Orice ajutor e apreciat

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Unitatea n-are nici o treaba cu inchiderea monitorului!
Monitorul tau se inchide din cauza ca este setat modul economisire energie (ECO) intra in setarile monitorului si dezactiveaza asta! Daca nu sti vezi in cartea de utilizator sau cauta pe net/Youtube! Bafta!

| marinaru777 a răspuns:

Update la windows sa faci pana la versiunea 20h2 iti v a instala tot inclusiv driverele noi since este util pentru windows.
Verifica placa video sa fie setata pe performanta nu pe calitate si vezi si cablul sa fie corect conectat se poate sa fie si ce a spus pavel.
Dezactiveaza antimalware sa mearga sistemul mai bine pentru ca scaneaza permanent.
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/