| VoltsLife a întrebat:

Merge jocul Ark Survival Evolved pe un calculator cu un procesor AMD Ryzen 3, o placa video Radeon Vega si 4 gb ram?

2 răspunsuri:
| RobertRawr a răspuns:

Ce placa video ai mai exact?

| Emanuel9598 a răspuns:

Prin placa video Readon Vega te referi la integrata de la procesor? Placa video integrata Readon Vega 8 duce jocul daca ii aloci 2gb RAM pentru memoria video (din bios) deci mai cumpără o plăcuță de 4gb in cazul in care ai numa' o plăcuță de 4gb in rest ar' merge. Poftim un test https://youtu.be/kr9A1G1JSO4 pc-ul din test are un ryzen3 2200g (același procesor care îl dețineți și dumneavoastră) 8gb de RAM DDR4 (dintre care 2gb se duc la grafica integrată). Deci faceți upgrade de la 4gb la 8gb și alocați 2gb din cei 8 la grafica integrată (din bios)