| AstroNoot a întrebat:

Recent au aparut probleme cu placa mea video.(GTX 1050-OC Expedition)In Overwatch si alte jocuri care cer rendering 3D intens am 144 frame-uri( limitat pentru monitor) dar dupa 3-4 ore de jucat, incep problemele.Frame-dropuri mari de la 144 la 50-60.Placa video nu se incalzeste, nici macar nu trece de 50°C sa porneasca fan-urile.Am reinstalat Windows-ul,am incercat tone de drivere,fie ele Beta, GameReady sau normale, optimizat jocurile din GeForce Experience etc.Ma dispera si nu stiu ce sa fac....Are cineva o solutie?

3 răspunsuri:
| William1000 a răspuns:

Poate ai prea multe programe instalate. Incearca sa mai stergi din ele. Daca nu ai incercat asta, ti-as sugera sa scapi macar de programele mai putin importante. Dar nu as baga mana in foc ca o sa rezolvi mare lucru.

| William1000 a răspuns:

Zic asta, ca poate ai memoria incarcata. Imi pare rau daca n-a mers.
P.S. Sa stii ca mi-am rezolvat contul si pot sa joc iar Overwatch. Daca vrei sa jucam iar sa stii ca Battletag-ul meu este KNIGHT#22523

| William1000 a răspuns:

Ai rezolvat ceva?