| IonutSxz a întrebat:

Salut, nu mi se deschide nVIDIA geforce experience, am reinstalat placa video, am dezactivat firewall, antivirus si degeaba, ce pot sa ii fac?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Reinstaleaza driverul video, insa intai dezinstaleaza-l (macar GeForce Experience, daca nu in totalitate).

Curata registrii si cache-ul cu CCleaner,
Da un restart, apoi la instalarea driverului nVIDIA, selecteaza Modul Custom (Advanced)
si bifeaza Perform a Clean Installation (asta va evita instalarea Firewalului de la nVidia, care mai mult incurca!).

Si bineinteles, trebuie sa selectezi la inceput nVidia Graphics Driver and GeForce Experience

| IonutSxz explică (pentru NLS):

Am facut si treaba asta