| anonimulmut a întrebat:

Știe cineva la ce se folosesc Pirații și Ofițerii în TRIVIADOR? DAU FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Voi traduce eu:

Boosterele seriale/de serie te ajută atunci când iesi pe locul doi sau al trei într-un joc, "ștergând" pierderea, practic face jocul sa creada ca ai iesit pe locul unu, adaugandu-se la seria de castiguri. La sfârșitul jocului, poti folosi un booster serial (sau sa cumperi, dar te va arde la buzunar) pentru a vă salva șirul câștigător actual. Dacă alegi să nu utilizezi Serial Booster-ul, pierzi seria castigatoare curenta și orice XP suplimentar pe carel l-ai primi pentru acel meci.
Trebuie să câștigi cel puțin două jocuri sau să iesi pe locul doi (nu ultimul), în trei jocuri consecutive ca sa le poti folosi. Apoi, dacă pierzi al treilea sau al patrulea joc, poți folosi un booster serial. Boosterele seriale sunt utilizate în următoarea ordine (după fiecare joc pierdut):
Prima Pierdere: Piratul (Nivelul 11)
A 2-a pierdere: ofițerul (nivel 13)
A 3-a pierdere: ministrul (nivelul 15)
A 4-a Pierdere: Prințul (nivelul 17)
A 5-a pierdere: Episcopul (nivelul 19)

Dacă câștigi cel puțin două jocuri sau nu pierzi cel puțin trei jocuri (adică, termini jocul pe locul doi), iar apoi pierzi al treilea sau al patrulea joc, poți folosi un booster serial. Prima dată când pierzi poți folosi Piratul; a doua oară, Politistul; apoi Ministrul, urmat de Prinț și, în sfârșit, de Episcop. Dacă utilizezi Piratul și pierzi următorul joc, poți folosi doar Ofiterul pentru a salva experienta bonus. Dacă nu ai un Ofiter disponibil, dar numai un Ministru, Rege sau Episcop, NU îi poti folosi. Dacă iti pierzi seria câștigătoare (pentru că nu ai mai multe boostere, sau nu vrei să utilizezi sau sa cumperi unul), trebuie să câștigi cel puțin două jocuri sau să nu pierzi trei jocuri pentru a utiliza din nou boosterele. Dacă seria ta este întreruptă, primul tau booster serial va fi din nou Piratul.

Apropo, Ministrul, Prințul și Episcopul nu au o clădire în sat. Ti se da oportunitatea sa ii folosesti numai daca ii cumperi cu bani la finalul unui joc, in conformitate cu regulile de mai sus.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Https://thxgames.zendesk.com/......9-Boosters
Foloseste Google Translate daca nu intelegi engleza, conditiile sunt cam greu de explicat.

| anonimulmut explică (pentru LPCTSTR):

Am citit, in engleza dar tot nu inteleg la ce se refera laughing)) de aia am intrebatwinking