| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Care mai stie servere de samp romane cu multi jucatori?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Am eu un server cu jucatori minim 100 playeri si maxim 350 cate o data e si full 188.40.86.76:8024 www.rss-ro.com e cel mai bun site din Romania

174 răspunsuri:
| Testoss a răspuns:

HostName: CrackSwoka GF | 1.04. 2013 Nou GM!
Address: 95.64.36.19:7777
Players: 0 / 100
Ping: 13
Mode:.:::Gf.CrackSwoka:::.GF
Map: San Andreas

SERVER HOSTAT!

FORUM: gf-crackswoka.forumz.ro

| RedAngell a răspuns:

Daca vrei un servere GodFather il ai chiar in fata ta...
Deci serverul contine urmatoarele factiuni:
Police Departament
F.B.I
National Guard
Medic/Fireman
Hitman Agency
The Mafia
The Triads
Grove Street
Ballas Gang
Los Santos Vagos
Varios Los Aztecas
Taxi Company
News Reporter
School Instructor

Daca esti player nou ai 200k in buzunar si 100k in banca
Pe acest server poti sa iti cumperi masini, case si sa iti faci afaceri
In factiuni, poti intra de la level 3 in sus.
Totul incepe foarte usor...nimic prea simplu
Ai joburi cum ar fi:
detectiv
avocat
curva
Vânzator de droguri
Hot masina
stiri
mecanic auto
garda personala
traficant de arme
boxer
? ofer de autobuz
vânzator de ziare
Trucker
pizza Boy
agricultor
Fermierul ilegal
droguri contrabandist
podar
materiale de contrabandist
filtru de arma
Pe server sunt multe altele...

Aici e ip-ul= sa-mp.3utilities.com:7777

Aici e forumul= http://godfather.hitforum.ro

| iRonicGS a răspuns:

Gf.Fun-NeTzOnE.Ro

| sperminetter a răspuns:

HostName: - 0.3x - Stunt Gaming Moldova • Join For Fun! •
Address: 94.176.163.88:7777
Players: 29 / 60
Ping: 32
Mode: Romania, Stunt, Drift, Race, DM
Map: Romania/Stunt/Race/Dm/Jumps/PK

| Gabriel_Kosmyn_1999 a răspuns:

HostName: Ultra GANG War [0.3x][ENG]
Address: 95.76.243.143:7777
Players: x / 100
Ping: 43
Mode: Xtreme War TDM ( cel mai nou mod de samp)
Map: San Andreas

| Andreika19955 a răspuns:

S-a deschis cel mai tare sv de samptongueaintzone
Este servere nou asa ca va puteti cistiga leader si altele gogogo

HostName: Paint-Zone - The Godfather
Address: 92.83.8.101:7777
Players: 2 / 100
Ping: 69
Mode: Paint-Zone GF
Map: San Andreas

| RedAngell a răspuns:

93.119.26.72:7777 Server hostat pe 16-4-2013 la ora 20:00...Intra si tu

| grasu94 a răspuns:

HostName: Toxic RPG|Azi la ora 21 level up + 500k!
Address: 109.163.233.118:7777
Players: 8 / 60
Ping: 12
Mode: Toxic-RPG v1
Map: Los Santos

| edytza1 a răspuns:

92.115.98.30:7777 Best server frate te asigur eu ca iti va placewinking Nu sunt chiar o tona dar suntwinking big grinbig grinbig grinbig grin Go Play!

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

188.241.63.143:7777 G-gaming:RPG cel mai bun RPG! hai si tu

| mateimadalin99 a răspuns:

HostName: |•|Romania Tokyo Drift • [»===News v.4.5===«] •
Address: romaniatokyodrift.zapto.org:7777
Players: 32 / 50
Ping: 19
Mode: Romania Server v4.5(RO/ENG)!
Map: Romania

| AlexŞĂF a răspuns:

[samp.bugged.ro] este serverul ideal pe care gasesti tot ce vrei. Acest server ajunge dupa ora 21:00 la 500/500 playeri. http://postimg.org/image/67h339fav/

Aici iti poti sa iti achizitionezi cele mai tari lucruri la cel mai bun pret. Server administrat de niste oameni maturi care stiu sa faca ceva din aceasta comunitate sa nu dispara peste noapte.
Iti poti achizitiona vehicule inca de la level 3 la preturi ieftine. Este un server de tip RPG si se creeaza un role-play foarte frumos seara de la ora 20:00. Mai multe detalii aici(www.bugged.ro). Va asteptam pe cel mai tare server de SA:MP romanesc! Daca doriti mai multe detalii ma contactati.

| Smecheritzu50 a răspuns:

HostName: FioriGinal: The Godfather Server [WIPE]
Address: 195.225.59.59:7777
Players: 1 / 50
Ping: 8
Mode: Unique Script v2.0
Map: San Andreas

E nou dar se dau admine si lider factiune...

| Darknes21 a răspuns:

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: 93.119.30.155:7777
Players: x / 50
Ping: 22
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

| SpLyTTeR21 a răspuns:

HostName: [RO]* Jucausii * RPG * (0.3x)
Address: 188.241.14.48:7777
Players: 20 / 50
Ping: 28
Mode: RPG v0.4
Map: San Andreas -- GM UniC

| Alex1206 a răspuns:

Voteaza Servarul de SA:MP FiberPlay - rpg.rwl.ro!

• Pe serverul FiberPlay (93.119.30.155:7777 sau rpg.rwl.ro) vi sa te distrezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane!
• In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a servarului.
• NRG gratis la level 8 cu /v create sau lvl 5 cu cerere pe forum!

• Pe server sunt 15 factiuni.

» 1. Police Departament
» 2. Federal Bureau of Investigation
» 3. National Guard
» 4. Medics
» 5. The Mafia
» 6. The Triads
» 7. Primaria
» 8. Hitman Agency
» 9. News Reporter
» 10. Taxi Company
» 11. School Instructor
» 12. Grove Street
» 13. Ballas
» 14. Los Santos Vagos
» 15. Varrios Los Aztecas

• Pe FiberPlay poti participa la curse care se activeaza singure din 15 in 15 minute, iar daca ai talent te poti imbogatii din aceste curse, premiul pentru locul I este de 20.000 $.

• Site-ul nostru este http://www.rwl.ro
• Organizam Foarte multe Eventuri Cu inscriere pe forum cu premii foare mari
• Daca cineva iti afla parola o poti schimba imediat printr-o simpla comanda. ( /changepass )
• Poti Folosi animatii foarte multe ( /animlist )
• Poti Face un anunt prin comanda /ad ( Level 4 )
• Poti vorbi cu fiecare player prin comanda /w ( Level 2 )
• La level 4 ai sansa de a lua lider la o factiune.
• Cand ai nevoie de ceva folosesti /report sau /needhelp, iar unul din membrii staffului o sa vina la tine. ( Nu bani, level )

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: rpg.rwl.ro:7777
Players: x / 50
Ping: 22
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

Pe FiberPlay *93.119.30.155:7777 - rpg.rwl.ro* Daca vrei sa fii cineva trebuie sa faci parte dintr-o factiune.
Aici gasiti cele mai bune eventuri:

Derby Destruction-Hydra
Derby Destruction-Monster

Avem si cele mai bune comenzi:

/startwar
/warover

CADOU : Daca faceti poza la /stats de pe serverul vechi si o trimiteti la cezar.andreescu@yahoo.com primiti ce aveati inapoi!

[IMPORTANT]Pentru a afla mai multe intra pe server: 93.119.30.155:7777 join us.

IN CURAND DNS + FORUM

| Darknes21 a răspuns:

• Pe serverul FiberPlay (93.119.30.155:7777) vi sa te distrezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane!
• In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a servarului.
• NRG gratis la level 8 cu /v create sau lvl 5 cu cerere pe forum!

• Pe server sunt 15 factiuni.

» 1. Police Departament
» 2. Federal Bureau of Investigation
» 3. National Guard
» 4. Medics
» 5. The Mafia
» 6. The Triads
» 7. Primaria
» 8. Hitman Agency
» 9. News Reporter
» 10. Taxi Company
» 11. School Instructor
» 12. Grove Street
» 13. Ballas
» 14. Los Santos Vagos
» 15. Varrios Los Aztecas

• Pe FiberPlay poti participa la curse care se activeaza singure din 15 in 15 minute, iar daca ai talent te poti imbogatii din aceste curse, premiul pentru locul I este de 20.000 $.

• Organizam Foarte multe Eventuri Cu inscriere pe forum cu premii foare mari
• Daca cineva iti afla parola o poti schimba imediat printr-o simpla comanda. ( /changepass )
• Poti Folosi animatii foarte multe ( /animlist )
• Poti Face un anunt prin comanda /ad ( Level 4 )
• Poti vorbi cu fiecare player prin comanda /w ( Level 2 )
• La level 4 ai sansa de a lua lider la o factiune.
• Cand ai nevoie de ceva folosesti /report sau /needhelp, iar unul din membrii staffului o sa vina la tine. ( Nu bani, level )

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: 93.119.30.155:7777 sau rpg.rwl.ro
Players: x / 50
Ping: 16
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

Pe FiberPlay *93.119.30.155:7777* Daca vrei sa fii cineva trebuie sa faci parte dintr-o factiune.
Aici gasiti cele mai bune eventuri:

Derby Destruction-Hydra
Derby Destruction-Monster

Avem si cele mai bune comenzi:

/startwar
/warover

[IMPORTANT]Pentru a afla mai multe intra pe server: 93.119.30.155:7777 join us.

LA NOI PE SERVER LA 500 DE ORE JUCATE PRIMITI NRG SAU ORICE MASINA PERSONAL IAR DACA ADUCETI 5 PLAYERI PRIMITI ADMIN / HELPER/ OWNER GO GO ALL

| malinasulall a răspuns:

Voteaza Servarul de SA:MP FiberPlay - rpg.rwl.ro!

• Pe serverul FiberPlay (93.119.30.155:7777 sau rpg.rwl.ro) vi sa te distrezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane!
• In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a servarului.
• NRG gratis la level 8 cu /v create sau lvl 5 cu cerere pe forum!

• Pe server sunt 15 factiuni.

» 1. Police Departament
» 2. Federal Bureau of Investigation
» 3. National Guard
» 4. Medics
» 5. The Mafia
» 6. The Triads
» 7. Primaria
» 8. Hitman Agency
» 9. News Reporter
» 10. Taxi Company
» 11. School Instructor
» 12. Grove Street
» 13. Ballas
» 14. Los Santos Vagos
» 15. Varrios Los Aztecas

• Pe FiberPlay poti participa la curse care se activeaza singure din 15 in 15 minute, iar daca ai talent te poti imbogatii din aceste curse, premiul pentru locul I este de 20.000 $.

• Site-ul nostru este http://www.rwl.ro
• Organizam Foarte multe Eventuri Cu inscriere pe forum cu premii foare mari
• Daca cineva iti afla parola o poti schimba imediat printr-o simpla comanda. ( /changepass )
• Poti Folosi animatii foarte multe ( /animlist )
• Poti Face un anunt prin comanda /ad ( Level 4 )
• Poti vorbi cu fiecare player prin comanda /w ( Level 2 )
• La level 4 ai sansa de a lua lider la o factiune.
• Cand ai nevoie de ceva folosesti /report sau /needhelp, iar unul din membrii staffului o sa vina la tine. ( Nu bani, level )

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: rpg.rwl.ro:7777
Players: x / 50
Ping: 22
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

Pe FiberPlay *93.119.30.155:7777 - rpg.rwl.ro* Daca vrei sa fii cineva trebuie sa faci parte dintr-o factiune.
Aici gasiti cele mai bune eventuri:

Derby Destruction-Hydra
Derby Destruction-Monster

Avem si cele mai bune comenzi:

/startwar
/warover

CADOU : Daca faceti poza la /stats de pe serverul vechi si o trimiteti la cezar.andreescu@yahoo.com primiti ce aveati inapoi!

[IMPORTANT]Pentru a afla mai multe intra pe server: 93.119.30.155:7777 join us.

IN CURAND DNS + FORUM

| Ovidiu_Ovy_1995 a răspuns:

[img]http://s7.postimg.org/5st0sjj0r/Untitled_1.png[/img]
HostName: [0.3x] RedGalaxy RPG - DESCHIDERE OFFICIALA!
Address: 195.225.58.117:7777
Players: x / 69
Ping: 25
Mode: RG-RPG | v3.8.4
Map: Los Santos

Serverul dispune de multe sisteme precum:
Magazin de ochelari (scrii /cumparochelari)
Magazin de bijutierii (scrii /cumparceas)
Magazin de sepci (scrii /cumparsapca)
Spalatorie auto (scrii /carwash)
Avem un spawn destul de placut si unic
Avem de asemena multe baruri, cluburi in care va puteti distra, de asemenea organizam concursuri motocross, dakar, race, karting etc.
Daca vii la noi pe server sigur te vei distra!
Sistem Antiflood
Sistem Payday [ la ora fixa te duci la primarie sa iti ridici salariul ]
Sistem masini personale [ 3 sloturi normale + 2 sloturi pentru VIP ]
Sistem war
Inchisoare unica
Diverse incaperi unice!
Mapping original
Serverul este 100% Creat de noi [ fara download-uri, doar comenzi imprumutate]
S.a.m.d.

___Factiuni___

1. Police Departament
2. F.B.I
3. Cobra 11
4. Medic Departament
5. Russian Mafia
6. La Cosa Nostra
7. Primaria
8. Red Dragons Triads
9. C.N.N
10. Taxi Company
11. Parking Service
12. Ballas
13. Varrios Los Astecas
14. Los Santos Vagos
15. Grove Street Family
16. Yakuza Mafia
17. The Bikers
___Factiuni___

___Joburi___

1. Mecanic
2. Postas
3. Gunoier
4. Sofer de cisterna
5. Sofer alimentar
6. Pilot
7. Taietor de lemne
8. Baiatul cu pizza
9. Vanzator de ziare
10. Sofer de autobuz
11. Taietor de iarba
12. Curier
13. Fermier
14. Boxer
15. Prostituata
16. Bodyguard
17. Security
___Joburi___
[img]http://s7.postimg.org/5st0sjj0r/Untitled_1.png[/img]

| Mayta a răspuns:

Facţiuni:
* Police Department
* Federal Bureau Of Investigations
* National Guard
* Medics & Fireman
* La Cosa Nostra
* Yakuza
* School Instructor (NEW)
* Hitman Agency
* News Reporters
* Bloods Gang
* Crips Gang
* Nortenos Gang
* Surenos Gang
* Thieves (nefinalizată)

Job:
1. Detective (/find)
2. Whore (/sex)
3. Drugs Dealer (/selldrugs)
4. Car Jacker (/dropcar)
5. Car Mechanic (/fill, /repair & /duty)
6. Arms Dealer (/sellgun & /materials)
7. Car Dealer (/sellcar)
8. Bus Driver (/fare)
9. Paper Boy (/paper)
11. Taximetrist (/fare)
12. Gunoier (/trash)
13. Curier (/startcurier)
14. Fermier (/farm)

Economia:
Economia server-ului este una foarte echilibrată, în medie, un jucător poate să facă rost de bani pentru o maşină personală în decursul a 2 zile (depinde modelul şi timpul acordat).

Sistem case:
Server-ul nostru dispune de un sistem dinamic şi avantajos, pe server fiind în jur de 50 case accesibile oricărui jucător! (doar în oraşul Los Santos)

Sistem maşini personale:
Deţinem un sistem complex şi avansat de maşini personale, fiecare jucător putând să aibă o maşină personală, şi eventual un motor! Pe server sunt aproximativ 45 de maşini personale cu preţurile între 250.000$-2.000.000$!

Sistem jail:
Momentan avem doar o curte încăpătoare pentru detinuţi, de unde pot şi să evadeze (cu ajutorul unui prieten)! Pe viitor, mă voi baza foarte mult pe sistemul de evadare a deţinuţilor.
Poză: http://i39.tinypic.com/1zv79l0.png http://i40.tinypic.com/2lscnxt.png

Sistem pescuit:
Fiecare jucător poate pescui în largul mării sau chiar pe mal, cu ajutorul unei bărcuţe, undiţe şi licenţe de navigat + pescuit. Locul specific pescuitului este unul creat în MTA fiindcă mi s-a părut mult mai interesant decât 'Big Wheel'.

Sistem War:
Server-ul dispune de un sistem de war care se desfăşoară pe 6 teritorii, cu 3 alianţe şi 3 rivalităţi. Fiecare rivalitate are 2 teritorii pentru care să-şi verse sângele. Alianţele sunt: Alianţa mexicana, alianţa spaniolă, alianţa americană. (/alianţe & /rivalităţi) Ca drept răsplata, liderul clanului câştigător primeşte 30.000$ în mână, teritoriul şi 5.000$ la payday, timp de 4h!

Sistem VIP:
De curând am creat şi un sistem VIP pentru jucători, care vor putea avea acces la acesta, evident, prin plata unei sume de bani. Comenzile VIP nu favorizează jucătorul cu absolut nimic, ci îi oferă intimitatea necesară (/tognewbie, /togwhisper, /setint, /cc etc.)

Sistem Rob-Bank:
Server-ul are un sistem de jefuire a băncii foarte simplu care constă în deplasarea caracterului la bancă, apoi prin folosirea comenzii /robbank acesta iese în câştig cu o sumă cuprinsă între 70.000$-150.000$ şi, evident, cu wanted level 6! Jaful băncii poate avea loc doar o dată pe zi!

Sistem Tikki:
Pe server sunt aproximativ 16 Tikki ascunse în Los Santos, care oferă fiecărui jucător +1 RP, asta în cazul în care este găsită.
Poză: http://i40.tinypic.com/2v2ta0z.png

Altele:
* Am implementat un sistem foarte frumos de animaţii (inclusiv /papagal şi /papagaloff)
Poză: http://i41.tinypic.com/2wdbipv.png
* Am adăugat 'Fast Event'.
* Am adăugat case în oraşul SF.
* Am adăugat comanda /familyalliance

Adresă: 93.119.30.154:7777

| Ţolescu_Cristi_1995 a răspuns:

Rpg.b-zone.ro:7777

| UngureanuFlorin a răspuns:

HostName: Darkz RPG Server [0.3x]
Address: 188.241.14.132:7777
Players: 74/ 100
Ping: 2
Mode: Darkz RO-RPG v0.1
Map: San Andreas

| FrancuBogdan a răspuns:

Uite aici sv calumea gta.pronion.ro 200 on seara

HostName: [WIPED] ProNioN: The GodFather [0.3x]
Address: 93.119.26.11:7777
Players: 119 / 300
Ping: 22
Mode: ProNion GF
Map: San Andreas

| xmanpls a răspuns:

Numa de svr RP, GF si Stunt stiti? Haideti pe HostName: Romania Trucking Bucuresti~Suceava
Address: 94.176.163.23:7777
Players: 7 / 100
Ping: 31
Mode: Romania trucking RTN~3.1
Map: Hai si tu!
Si spuneti ca va adus Mytza14

| UngureanuFlorin a răspuns:

HostName: Darkz RPG Server [0.3x]
Address: 188.241.14.132:7777
Players: 39 / 50
Ping: 102
Mode: Darkz RO-RPG v0.2
Map: San Andreas

| Samp_Mihaitza_1997 a răspuns:

HostName: Romania Real Stunt •[» V2 Updates «]•
Address: 188.212.105.202:7777
Players: 40 / 40
Ping: 8
Mode: « Romanian Server v2 »
Map: « Romania: Stunt server »

The best server ever!

| TheAnonym1234 a răspuns:

HostName:.::Just4Fun RPG::.
Address: 188.241.14.36:7777
Players: x / 70
Ping: 16
Mode: J4F v3.0
Map: San Andreas

| Bobytzu_Boby_1997 a răspuns:

Server de samp, Join Now:

HostName: Gta.CsTracker.ro [0.3x]
Address: 93.119.30.86:7777
Players: 30/50
Ping: 15
Mode: GodFather
Map: San Andreas

Wipe de 2 zile ..trebuie incercat..nu o sa regretati

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

HostName: ByZzZ RPg Server
Address: 178.156.218.152:7777
Players: 0 / 50
Ping: 32
Mode: ByZzZ v1.2 BETA
Map: San Andreas