| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care platforma e mai tare din toate punctele de vedere PS4 sau PC?

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Pc este mai tare (puternic).
Dar eu personal folosesc ps3 si 4 din cauza configuratiei si a joisticku-lui, e mai usor de folosit.
Un pc poti sa il faci uzina nucleara daca vrei, cu ps4 ramai blocat pe configuratia cu care vine din fabrica!
succes.

| Wr3nch a răspuns:

PC. Poti sa schimbi piese si sa joci jocuri noi fara sa cumperi alta consola, ai mult mai multe titluri, poti juca o gramada de jocuri faine si vechi fara proleme. PS4 are cateva jocuri exclusive dar se pare ca Sony va porta cateva titluri pe PC.

| SkullKiller13 a răspuns:

Cred ca PC-ul
Dar dezavantajul e ca sunt jocuri foarte tari care merg doar pe PS4 pentru ca unele sunt exclusive.

Dar pe PS4 poti sa te joci din mijlocul patului pentru ca e conectat la TV, iar TV-ul de regula are ecranul mare
Sunt monitoare de PC mai mari dar nu se compara cu un televizor

Pe PS4 poti folosi controllerul si este cred eu mai fain, dar poti conecta controllerul la PC daca vrei

O alta chestie ar fi ca PS-ul este mai ieftin iar jocurile se misca foarte bine
PC-ul trebuie sa fie unul oarecum puternic ca sa te poti juca jocuri la detalii maxime si costa mai mult. Unitate + Componente, monitor, tastatura, mouse. Pe PS ai doar un TV, consola PS4 si controllerul iesi mai ieftin dar nu te poti juca totusi orice joc
Nu toate jocurile sunt pe PS

Nu stiu mai mult
Te las pe tine sa alegi intre ele, eu doar ti-am dat cateva avantaje si dezavantaje
Depinde ce iti place mai mult

| Sofer a răspuns:

PC e cel mai tare.

| Reghqen a răspuns:

PC-ul fiindcă este mai tare și mai performant.