| DonKy a întrebat:

Caut un server de SAMP la care am sansa de admin/helper. Am experienta SAMP si nu as vrea sa pierd mult timp pe acel svr fara admin/helper cum am mai zis ma pricep bine la samp. Cine mi-l poate da?

Răspuns Câştigător
| Alex_Dragos_1998 a răspuns:

HostName: Only-Games ~ A New Beginning ~ Unban ALL IPs
Address: rpg.only-games.ro:7777
Players: 25 / 50
Ping: 31
Mode: Unique Script v2.0
Map: San Andreas || Hai si Tu pe cel mai tare Server de SA:MP || Primesti LeveL 3 + 150k + NRG (/v create) + Lider ( daca faci aplicatie aici > http://only-games.ro/forum/viewtopic.php?f=150&t=57 ) + Helper ( daca faci reclame sau aduci 2 playeri - detalii aici > http://only-games.ro/forum/viewtopic.php?f=91&t=554 ) || Visit & Register www.only-games.ro/forum ||

108 răspunsuri:
| DanutzuJOB a răspuns:

HostName:.: GameFront.RO :.|~Just PRO~| [0.3e]
Address: 188.212.105.205:7777
Players: 13 / 60
Ping: 10
Mode: •™ GameFront v1.0A ™•
Map: • LS || LV •

| Danny_Acelasi_1993 a răspuns:

RPG.LOS-SANTOS.RO # /BONUS /GETGIFT /SPIN /QUEST
DNS: rpg.los-santos.ro:7777
IP: 93.119.26.143:7777
FORUM : www.los-santos.ro
PANEL : www.los-santos.ro/panel
RADIO : radio.los-santos.ro
Va asteptam in numar cat mai mare!

| Nebunnu_SoNny_1996 a răspuns:

Samp.evils.ro:7777! /Bonus & /getgift!

| K1dAnonim a răspuns:

HostName: [RO/EN]Romania Tron Stunt[Join Now]
Address: 95.76.134.200:7777
Players: 0 / 50
Ping: 21
Mode: Romania.:Stunt.tonguearadise
Map: RTS The Best

| Sonnyblack a răspuns:

HostName: || ForTeam C-RPG || www.forteam.ro/panel || /targe
Address: 93.119.26.243:7777
Players: 66 / 150
Ping: 27
Mode: FTRP-RO 3.8.03
Map: LS and LV

Factiuni:
* LSPD *
* FBI *
* NG *
* Paramedic *
* Taxi Company *
* Need For Speed *
* Hitman Agency *
* News Reporter *
* Grove Street *
* Sons Of Anarchy *
* Yakuza *
* Los Fiore *
* Ballas Gang *
* HeadHunterz *
* School Instructors *

Joburi:
* Miner *
* Car Jacker *
* Mechanic *
* Arms Dealer *
* Fisher *
* Trucker *
* Bus Driver *
* Postman *
* Cowboy *
* Furniture Dealer *
* Trash Man *
* Beach Career*

- Este un server RPG cu un staff capabil si responsabil de acest server.
- Serverul are 4 ani, nu s-a dat wipe, nu se schimba GM-ul.
- Pe server poti obtine mai usor puncte RP prin jobul Cowboy, duci cu Cowboy, obtii 1kg de carne si o poti praji, ca sa o prajesti trebuie 15 minute apoi tastezi /mananc si obtii 1 rp.
- Casele pe server sunt ieftine si de level mic.
- Ai sansa la helper / admin / lider doar daca esti activ sau aduci playeri sa joace alaturi de noi.
- Cand te conectezi pe server, un helper iti va " sari " in calea ta sa te ajute.
- Dealeru se deschide in fiecare saptamana.
- In fiecare saptamana sunt bonusuri.
- La 4 ore jucate prin comanda /getbonus obtii un bonus.

Te astept si pe tine sa joci alaturi de noi.
Pentru a contacta liderul adauga in lista ta de messenger: burnedru@yahoo.com

| Kiki_8537 a răspuns:

RaspunsulHostName: rpg.vlatic.ro(noi update-uri curand by Leon)
Address: rpg.vlatic.ro:7777
Players: 9 / 50
Ping: 7
Mode: vlatic v0.4
Map: San Andreas tau aici...

| State_Silviu_Petre_1997 a răspuns:

Iti prezint Serverul VibePlay.ro cel mai tare server din lume incercal si tu sa vezi cum e se cauta lider + se da admin daca esti activ foarte mult

| Ghiorghiciuc_Iulian_1998 a răspuns:

Address: 89.44.106.143:7777
Players: 14 / 50
Ping: 31
Mode: Rpg
Map: San Andreas

| RamonRG a răspuns:

HostName: X-GoodZone || Va asteptam alaturi de noi!
Address: 193.84.64.165:7777
Players: 1 / 50
Ping: 11
Mode: X-GoodZone RPG v1.0
Map: San Andreas
cel mai tare lv 3 masina si casa pers la alegere, va rog daca va intreaba cine-va adus spuneti Tiger_Ramon plz

| MrWhite a răspuns:

Astazi, 11/10/2013, ora 20:00 serverul de samp roleplay Zendy, ce dispune si de un forum ( http://forum.zendy.ro ) se va deschide! IP: 195.225.59.8:7777. Va asteptam pe toti!
PS: Cautam staff atat pentru forum cat si in joc. Detalii la id de mess: petrethegreen

| Nagy_Bogdan_Mihai_1995 a răspuns:

Server nou de samp deschis de 2 zile la 15 on cautam liderii! e cel mai tare! faci cateva reclame si iei admin! e cel mai tare svr!

| juniedaniel a răspuns:

Server nou deschis!

HostName: [0.3.7] AreaZone RPG
Address: RPG.AreaZone.RO:7777
Players: 5 / 50
Ping: 47
Mode: AZ RPG 0.2 0.3.7
Language: Romanian

| Atat_Florynel_Sh_1996 a răspuns:

HostName: Show-Gaming RPG
Address: 188.241.14.174:7777
Players: x / 50
Ping: 20
Mode: SG:RPG v1.1
Map: San Andreas
Ce este SA-MP? Cum se instaleaza?
SA-MP sau SA:MP (San Andreas Multiplayer) este un mod multiplayer gratuit pentru versiunea PC a jocului Grand Theft Auto: San Andreas. Cu acest mod poti juca pe internet sau LAN cu pana la 1000 de prieteni. Aveti nevoie doar de GTA San Andreas instalat, urmand sa aplicati executabilul sa-mp. Pe www.show-gaming.com se gaseste un tutorial de instalare a jocului.
De ce Show-Gaming?
- un gamemode care imita realitatea, cel mai cautat de altfel.
- serverul se intinde pe intreaga harta San Andreas.
- cel mai popular server romanesc.
- un mediu placut de joc unde va puteti distra alaturi de prieteni si unde va puteti face prieteni noi.
- ajutor informativ pentru începatori din partea echipei de Helperi si Admini.
- posibilitatea de a avansa rapid în nivel.
- vehicule de tutorial pentru începatori care se îmbunatatesc odata cu avansarea în nivel (Level 1 - Faggio- Perennial - Bobcat- Bravura- Landstalker).
- preturi accesibile pentru a va cumpara vehicule, case, bizuri si slujbe care va ofera un venit frumos pentru a strânge bani.
- event-uri organizate in permanenta
- multe alte lucruri interesante care va trebui sa le descoperiti singuri, nu veti regreta.
Factiuni
Pasnice
Las Venturas Taxi
S.M.U.R.D
Reporterii Show-Gaming
Instructorii Auto
Remorcari Auto
- Ganguri
Familia Colombo
Familia Gambino
Familia Falcone
Familia Catello
Familia Gagliano
Familia Bonnano
- Departamente
Politia Romana
Serviciu Roman De Informatii S.R.I
Armata Romana
- Agentie
Hitmen
Joburi Pe Care Le Cunoasteti :
Detectiv
Avocat,
Mecanic,
Bodyguard,
Vanzator de Ziare,
Boxer,
Camionagiu, Intre 50.000 si 100.000 Dolari
Bodyguard,
Fermier, Se Castiga Foarte Bine 23.000 – 50.000 Dolari
Gunoier,
Prostituata,
Dealer de Droguri,
Spargatori de Masini,
Dealer de Arme.
Masinile Personale la dispozitia tuturor Playerilor si pe Categoriii // Lux // Avioane // Elicoptere // Barci si multe altele
Va lasam pe voi sa descoperiti Servarul Show-Gaming

| Silviu2014 a răspuns:

HostName: |Samp.OnlyPro.Ro|
Address: Samp.OnlyPro.Ro:7777
Players: 18 / 60
Ping: 165
Mode: © OnlyPro v.0.0.5
Map: Romania
Avem gm unic pe sv another life unde ai sansa de de ai lua Helper/admin, lider etc...

| Calin_Ciprian_1977 a răspuns:

HostName: [Wipe] XPlay Godfather
Address: 193.84.64.113:7777
Players: 13 / 75
Ping: 13
Mode:.:::XPlay:::. GodFather
Map: San Andreas
AI SEANSE BUNE SA PRIMESTI ADMIN SI HELPER!

| JuniOr_Michael_1994 a răspuns:

HostName: eXtreamLive [0.3x] RPG - Update v4.8
Address: extreamlive.kill4fun.ro:7777
Players: 0 / 50
Ping: 24
Mode: EL:RP v4.8
Map: San Andreas

PS: Dau admin gratis! Nu pierdeti sansa! Daca e gol sv, aduceti playeri iar eu o sa vad, si va dau admin!

| ZiPPy1 a răspuns:

Intra pe serverul: 89.33.242.194:777 la 15 on recrutam stafful/lider. Când intri să spui la ultima întrebare că ai fost adus de ZiPPy terog.

| YoManYo a răspuns:

HostName: wGaming.Ro RPG: 25 ON=5RP+50k
Address: rpg.wgaming.ro:7777
Players: 19 / 150
Ping: 10
Mode: wGaming GF
Map: San Andreas

| horizon a răspuns:

HostName: R0 Best Stunt[Oficial]
Address: rbs.sasnet.eu:7778
Players: x/ 70
Ping: 44
Mode: Romania: *DM*
Map: Vina sa te distrezi
Si ai de la mine lvl 5 admin

| mariankenzo a răspuns:

Maine sau poimaine va fi gata noul meu servar 2014 GoodFather cel mai smecher si cel mai superb Server! daca aveti mess dati add:MaRyAnKeNzO Ip:188.241.14.4:7777 Maine sau poimaine va fi Hostat! se va da 4 arme personale infinite, 1 NRG gratis, casa, bizz! Nu veti regreta vom avea si eventuri superbe fiindca va fi cel mai tare server! Va multumesc pentru intelegere!

| Tigrisorul112 a răspuns:

Hai pe rpg.cswin.ro:7777, se aleg helperi si la 30 on lideri, sunt cam 30-40 playeri seara pe server si suntem in crestere.

| MonsterCool a răspuns:

Nu ati auzit inca? Comunitatea Blue Life s-a deschis recent! Evente zilnice si sanse 50% sa fiti membri STAFF! La 20 ON alegem lideri/STAFF! 1kk si un lvl up bonus la cei noi! IP: 188.212.102.152:7777 Forum: bluerpg.freeforums.org!

| CA_Antonio_1996 a răspuns:

SAMP.CARTIERUL.TK
Cauti un server de SA:MP? Ei bine, l-ai gasit! SAMP.CARTIERUL.TK este cel mai bun server pe care l-ai putea gasi! Zeci de eventuri zilnic, misiuni si peste 15 joburi si factiuni. Intra acum si primesti doua arme infinite si un vehicul personal!
www.cartierul.tk sau direct la joaca: samp.cartierul.tk
Trimite si tu mesajul mai departe!

Forumuri: aici puteti gasi textul de mai jos, gata formatat. Ii multumsec lui Cata pentru screenshoturi.

Imagine
SAMP. CARTIERUL. TK

Citind asta, vei crede ca e un alt server, aiurea, copie a celorlalte servere mai mari. TE INSELI! Acest gamemode este unic, fiind scris de la zero chiar de administratorii serverului. Acest server a imbinat sugestiile jucatorilor noi, dar si a celor cu experienta intr-un gamemode ce, il consideram noi, aproape perfect. Spun aproape perfect ca sunt sigur ca si voi aveti sugestii bune ce ar imbunatati jocul!

Fiind nou pe server, iti sugerez sa citesti regulamentul (pe forum sau in joc: /reguli). Regulamentul a fost pus la punct de intregul staff, ajungand la concluzia ca nu trebuie sa fie prea strict, dar nici prea permisiv, pentru o experienta a jocului cat mai buna.
Mai departe, poti folosi comanda /newbie. Aceasta comanda iti garanteaza accesul la doua arme infinite inca de la level 1 si de la level 2, primesti si un vehicul personal, fie Sultan, Infenrus, NRG-500 sau orice alt vehicul. Toate acestea automat! Priveste:

ImagineImagine

Ce poti face mai departe? Ei bine, sunt sigur ca vei gasi. Poti incepe prin a termina una din misiunile de pe server, participa la un event standard (fie vanatoare, comoara, lotto, servieta, etc.) sau la unul organizat de catre jucatori sau/si staff-ul serverului. Vei constata ca nu te plictisesti niciodata! Daca nu ma crezi, poti incerca si joburile. Peste 15 joburi si factiuni. Totul doar pentru a fi siguri ca te distrezi de minune! Pe langa factiunile standard, vei vedea ca sunt doua factiuni NFS, Alpha si Beta. Acestea isi incing cauciucurile in Las Venturas pentru teritorii de acolo. Cu punctele castigate, iti poti pune NOS oricand vrei tu sau sa cumperi teritorii.

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Tot ce ai citit aici e doar o parte din server. Te astept sa intri si sa te convingi cu ochii tai ca acest server merita cu adevarat!

SAMP. CARTIERUL. TK

| HarlemShake a răspuns:

Connect :188.212.105.211:7777 este nou nout sv se cauta admin, helper si lideri, cand intrati si va conectati pe sv scrieti /report Black m-a adus pe sv sau id meu :precopemanuel va asteptam cu mare drag.

| DrogatuETM a răspuns:

HostName: Uncesored's SA:MP Lands
Address: 31.215.195.38:7777
Players: afla singur big grin / 50
Ping: 7
Mode: Uncesored v.1.0
Map: Uncesored's Lands

| Ghidim_Paul_Alexandru_1997 a răspuns:

Address: 93.119.30.45:7777
players: 17/100
ping: 33
mode: NN:RP v3.1
map: San Andreas
cel mai bestial server ca el nu gasiti nu sunt admin dar va da helper/admin/owner pentru cateva zile!

| Victoras_Victor_1996 a răspuns:

Raspunsul tau aiciHostName: UnitedRoleplayRomania
Address: 93.119.30.50:7777
Players: 15 / 50
Ping: 42
Mode: J-RP v5.1 ( RolePlay )
Map: San Andreas...

| Greavu_Emanuel_2000 a răspuns:

Vă reamintim că astăzi, 19 Februarie 2016 va avea loc deschiderea sv-ului de SA:MP Ultimate-Games! NU RATA.

HostName: ULTIMATE-GAMES | RPG Server
Address: 93.119.25.56:7777
Players: 0 / 50
Ping: 15
Mode: RPG RO-RP v0.3
Language: RO/EN

Deschiderea sv-ului va avea loc la ora 20:00. Vă aşteptăm cu drag şi într-un număr cât mai mare!

| Truse_Victor_1983 a răspuns:

Rpg.whitecs.ro! Recrutam lideri/helperi cu experienta si activitate!
De inceput lvl 2 si 5 kk! www.whitecs.ro! Eventuri si lvlup la 15-20-25 playeri! gogogo

| Rules_No_1995 a răspuns:

HostName: **** [COD] Call Of Duty - Ghosts ****
Address: 91.121.97.26:7820
Players: 29 / 50
Ping: 68
Mode: COD v.107 - TDM DM
Map: samp-gaming.com