| Marshall000 a întrebat:

Ce ar fi mai bun pentru jocuri daca ar fi sa alegeti intre astea doua:
I36098 P si gtx 950
Sau
I54460 si gtx 750Ti?

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Depinde.
Dacă nu vrei să upgradezi în 1-2 ani sistemul, alege i3-6098P și GTX 950
Dacă vrei să upgradezi în viitor (apropiat), ia-ți i5-4460 și 750 ti, și când va fi momentul să schimbi componentele o să schimbi doar placa cu un 970 sau 980.
Deci, eu aș alege al doilea

| Hitback a răspuns:

A doua configurație e okey. Procesoarele i3 sunt încă bune la jocuri dar ținând cont ca tehnologia evoluează continuu nu lua ce e mai vechi. Mergi pe i5 ca e mai bun.

| Marshall000 explică:

Ca e putin ieftina a zis. Ca e 2000 de lei nu a zis.