| Cozlov_George_1998 a întrebat:

Ce înseamnă mai exact un trol pe jocurile video(Ex.: pe League of Legends)?

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Un tron este o persoana ori o persoana care joaca foarte bine și își permite sa troleze puțin adversarul( sa îl umilească online spre exemplu îl lasă fără HP rapid fără sa folosească abilități în timp ce ăla se chinuie cu tot ce poate sa îl omoare. Fără succes. E ca și cum ești fratele mai mare și fratele tău ăla mic vrea sa îți dea pumni dar tu îi împingi fruntea cu degetul în semn de superioritate. Trolul poate sa mai fie un jucător care e cam ofticat datorita coechipierilor fapt ce duce la sabotarea echipei și pierderea jocului.

1 răspuns:
| Vendetta47 a răspuns:

Troll-ul este o persoana care isi bate joc de ceilalti utilizatori, ajutand echipa adversa, facand echipa in care este sa piarda, sau sabotandu-si coechipierii. De asemenea, acesta isi mai poate bate joc si de jucatori random de pe un anumit joc, nu doar de coechipieri.