| Daniel9988 a întrebat:

Ce jocuri pot rula pe urmatoarea configuratie?:
-procesor i5 4460 4 nuclee 3.2-3.4 ghz
-placa video nVidia GeForce GT 740 2048 MB 128 bit DDR3
-memorie RAM 4GB 1600 MHz 16GB DDR3
-sursa 500 W

E un PC ok? Cam ce jocuri cu grafica buna din 2015 macar ruleaza pe el?

5 răspunsuri:
| AwanderingLove a răspuns:

Poti rula gta 5 dar sa nu pui multe moduri fifa 15 fifa 16 fifa 17 far cry 3 si far cry primal. Call of duty cred ca toate merg. Battelfield tot asa ar trebui sa mearga toate. Mortal kombat iti merge pana la seria x adica 10. Sniper elite toate iti merg. De aici nu mai stiu. Bafta!

| Daniel9988 explică (pentru AwanderingLove):

Ms.

| devBee a răspuns:

Placa video trage grav PC-ul in jos. Probabil iti va merge GTA V, dar cu rezolutie mai slaba (si, clar, toate pe low).

| Gonrax a răspuns (pentru AwanderingLove):

Nu merg Far Cry Primal și Battlefield 1 pe placa aia de doi bani. Nu transmite informații false.

| AwanderingLove a răspuns:

Vezi daca poti sa-i faci overclock la placa video adica sa maresti ramii.