| Costa22 a întrebat:

Ce placă video îmi trebuie sa am cel puțin 60 de fps-uri pe GTA SA/V/Sa-mp de pe https://www.pchouse.ro/( procesor i5)

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Vorbim de 1920x1080 rezolutie, daca este mai mica, o sa ai mai multe fps.
Pentru 1920x1080 iti trebuie GTX 1060 6 GB sau mai bine GTX 1070. Pe GTX 1060 6GB nu o sa fie tot la ultra pentru 60 fps constant, insa GTX 1070 fiind mai puternica, merg toate la ultra.
Daca nu te intereseaza Ultra Settings si te multumesti cu Low sau Normal, atunci GTX 1050 Ti ar face treaba.

Nu gasesc GTX 1060 6 GB sau GTX 1070 pe site'ul respectiv, dar am gasit GTX 1050 Ti - > https://www.pchouse.ro/......8-bit.html

De GTA SA / SA-MP nici nu mai vorbesc, placile de mai sus sunt mult prea tari pentru asa joc.

3 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Buget?

| mickeyMT a răspuns (pentru N0xEterniS):

Un gtx 1060 ar trebui sa fie mai mult decat suficient pentru gta5 la full hd, 60 fps si setari maxime. De fapt este suficienta cam pentru orice joc ce a aparut pana in prezent. Ti-as recomanda totusi, daca tot ai banii pentru placa, sa nu faci un compromis si sa treci pe un monitor de 144hz. Sunt cam la acelasi pret cu placa respectiva.

| N0xEterniS a răspuns (pentru mickeyMT):

LOL? Ai auzit de AA?
Pe bune documenteaza-te, ma enerveaza cand imi raspunde unu', nu as fi raspuns daca nu stiam despre ce vorbesc.

https://www.youtube.com/watch?v=aqd81Vt81CA
Ultra cu Nvidia TXAA, FXAA sau AA sunt Off, are chiar si peste 60 fps in unele circumstante dar prin padure, munti scade si la 30 si ceva de fps sa nu mai vorbim cand ploua.
Alege AA x 16 sau msaa x8 si o sa joci in poze.
Ca sa duci cu adevarat ultra settings ti-ar trebui 1070.