| هوراس a întrebat:

Ce setări să-mi fac la Fraps pentru o înregistrare bună în jocuri? de exemplu să-mi ziceți pe cât să-mi țin fps-urile, dacă să dau pe opțiunea "Split movie every 4 Gigabytes", etc. dau fundă :*

Răspuns Câştigător
| xr0sioRx a răspuns:

Fps le tii la 29, 97, full-size, la split movie every 4 ala, daca il selectezi iti taie videoclipu, adica cand video a ajuns la 4gb face altuhappy si tot asa.
Ca sa ai o calitate mai buna, iti schimbi rezolutia la monitor, o faci HD si cand joci, dai jocu pe fullscreen happy. Baftaa!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai cumva o placa video NVIDIA? In cazul asta nu te mai complica aiurea cu Fraps si foloseste ShadowPlay, e extraordinar.

| هوراس explică (pentru KodrutZ):

Am AMD :/

| KodrutZ a răspuns (pentru هوراس):

Hmm... poate ii duce mintea si pe AMD sa scoata ceva similar. FRAPS si alte alea maninca resurse ceva de speriat.