| TheCyuciBoy a întrebat:

Cine imi spune cum sa fac un set bun rau? Sa-mi spune ce si pe ce sa pun ok? Pe anticMT2! Atentie! Nu pe antikMT2 ci pe anticMT2!(FUNDA)

Răspuns Câştigător
| Generation22 a răspuns:

Pai de exemplu Set Sura :
1.Arma ( semi-om, patrundere, critika si sansa necunostinteti )
2.Armura ( PV, Rezistenta foc ca magie iti da deja armura ( OTEL ) si sabie si 10% sau cat e acolo de a reflecta
3.Colier ( PV, Sabie, Critik si semi-om )
4.Bratara ( PV, rezistenga la magie si la foc si semi-om )
5.Papuci ( PV, sabie, critika si patrundere )
6. Cercei ( semi-om si rezistenta )
7.Coif ( Rezistenta magie si foc regenerare PV si rezistenta la vant )
8.Scut ( Imun la Necunostinta, reflectare, blocare si Inteligenta )
Cam asta ar fi un set de sura doar cu primele 4 bonusuri nu am pus si al 5-lea al 6-lea si al 7-lea bonus.
Oricum sfatul meu este sa te lasi de metin apucate ca sunt mult mai multe jocuri cool..cum ar fi call of duty si macar in alea nu dai 2 sabii si 3 magii sa asta-i jocu metin un raha. dar daca vrei joacate.

1 răspuns:
| geanyhalav a răspuns:

Salut, nu am jucat antic mt2 insa am jucat altele si ca sa faci un set bun trebuie sa-ti pui in primul rand tare impotriva sura ninja, etc. si rezistemnta importriva aceluiasi.
Daca esti war pe primele 5 bonusuri trebuie sa ai max pv car merge pe metinul acela rezistenta la magie si daca esti war putere ninja dexteritate, sura si saman inteligenta, dar daca merge sa pui si tare sau rezistenta la ceea ce ai pus pe ultimele 2(6 si 7).
Pune pe toate itemele! E mult de munca dar in final merita.