| MrOvidiu a întrebat:

Credeti ca imi va merge jocul L. A Noire pe un laptop cu un procesor Intel Core i3-2350M 4GB RAM DDR3 placa video integrata Intel HD Graphics 3000?

2 răspunsuri:
| aan a răspuns:

Procesoru si Memoria RAM e ok, dar nu ai placa video.
Intel HD Graphics 3000 nu e o placa video; este de fapt grafica integrata in procesor. (Intel nu face placi video)
Grafica integrata nu-i facuta pentru jocuri, mai ales noi. Eu zic ca iti merge cel mult la o rezolutie mica si low quality.
Daca aveai Desktop te sfatuiam sa-ti iei o placa video; in cazul asta poti doar sa incerci sa vezi daca iti merge. Desigur ca nu-ti recomand sa-ti cumperi jocul daca nici nu stii daca o sa-ti mearga decent.

| MrOvidiu explică (pentru aan):

Call of Duty Modern Warfare 3 a mers foarte bine la o grafica destul de mare si hight quality si Assassin's Creed Revelations tot eu am auzit ca L.A Noire are cerinte destul de mari si nu sunt sigur daca merge.