| georgexx82 a întrebat:

Cum pot recupera un cont de steam daca nu mai stiu parola si emailul? Urgent

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OmBanal33 a răspuns:

Nu cred ca e posibil daca nu stii email-ul...
Poti incerca sa faci ticket la ei, spunand ca:
"Mi-a furat cineva contul, nu mai am acces la email, insa stiu id-ul contului (cel cu care te loghezi nu cel ce apare pe profil).
Ca dovada am:
- transferuri de pe paypal
-coduri de paysafe ce au fost introduse in cont
-primul joc cumparat
-primul refund dat
-dovezi daca ai facut transfer bancar, sau ai cumparat cu cardul pe store
-cd key-uri cumparate de pe site-uri si introduse pe cont

Nu iti garantez ca merge, dar poti incerca.

4 răspunsuri:
| georgexx82 explică (pentru OmBanal33):

Cum pot face ticket? Si in caz ca nu merge, daca un cont este inactiv timp de câțiva se poate sterge sau ramane pentru totdeauna? Intreb asta pentru ca, cand eram mic obișnuiam să-mi fac multe conturi pe steam si la profil am poza cu mine si am pus si niste nume foarte cringe si am vrea sa scap neapărat de ele

| OmBanal33 a răspuns (pentru georgexx82):

Https://help.steampowered.com/en/wizard/HelpWithLogin
Pentru ticket
Iar conturile inactive nu se sterg automat, daca nu ai acces la ele aia e...

| georgexx82 explică (pentru OmBanal33):

Ce nasol... Multumesc pentru ajutor!

| Anonim29838383 a răspuns:

Cu numele de la cont(dacă îl știi) faci un ticket si acolo o sa vezi dar ai nevoie de niște date dacă ai băgat bani in steam