| catalin98811 a întrebat:

Dau funda, merita acest PC 1600lei, îl iau pentru următoarele jocuri, gtaV, fifa18, pubg și csgo. O sa mai ducă jocurile măcar 2 ani de acum încolo? Procesor AMD FX8300 8 Core, 4.0 Ghz Turbo
Cooler Procesor Zalman CNPS 14X
Placa de Baza Asus M5A97 Pro + Backplate
Ram Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1866 mhz CL 9 10 9 27
Placa Video Asus GTX 960 Strix 2GB GDDR5
HDD: WD Velociraptor 160GB 10.000 rpm (WD1600HLFS)
HDD 2: WD Blue de 500 GB (WD5000AAKS)
HDD 3: WD 320GB (WD3200AAKS)
Sursa Zalman ZM500 500w
Carcasa Zalman Z3

2 răspunsuri:
| danielABC a răspuns:

Pai da si nu.Procesorul vechii.Ti-ar trebui cel putin un Intel i3 sky lake, care costa ceva dar o sa-ti duca bine jocurile.La placa video nu iti recomand Asus. Cred ca o sa ti se arda repede.Cel putin mie asa mi s-a intamplat. I-ati una nVidia sau gigabyte.Placa de baza este tot Asus. Acolo nu stiu ce sa spun. Este destul de ok.Ram-ul este ok, dar de preferat daca vrei 8 giga i-ati doar o tablita cu 8 sa nu-ti ocupe doua slot-uri.
ACUM la hdd nu-ti lua trei. Ia decat unul de 1TB si un SDD se 120 de gb pentru ca jocurile o sa iti ocupe FOARTE FOARTE MULT. Gta V are dintr-un foc peste 60 de gb. Si HDD nu sunt scumpe. Apoi iti recomand SSD-ul(solid state drive) pentru ca este generatie noua si calculatorul se DESCHIDE INSTANT PE EL.Asa ca iti recomand sa iti instalezi windows-ul pe SSD si jocurile HDD.Carcasa este destul de misto.Cooler-ul este bun iar la sursa este buna.Cam asta ar fi parerea mea dar ca sa-ti duca jocurile alea peste 2, 3 ani procesorul trebuie 100% schimbat.
SUCCES!

| danielABC a răspuns (pentru danielABC):

Scuze pentru greseli l-am scris pe graba