| anonim_4396 a întrebat:

De ce am placa video mica?

Mi-am cumparat un PC de la site-ul altex si nu stiu dc are placa video asa mica. deci

Procesor: Intel pentium dual core cpu 3.2 ghz 3. 2ghz, 2 GB RAMI,
si placa video de Intel(r) 4 Series Express Chipset Family de 128 mb...

PC-ul este nou nout si nu stiu dc are placa video asa mica...

Imi merge call of duty modern warfare 2 si 3 la optiunile mici si chiar pot sa joc si call of duty mw3 online... pes 2012 merge perfect. si mai am fifa 07 care merge uns

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Intr-adevar e mica.Dar noi nu putem face nimic nici tu. Poate doar sa iti iei alta.Verifici si cauti sa gasesti una mai buna si in acelasi timp compatibila cu sistemul tau si o cumperi.

Bafta!

2 răspunsuri:
| Furti a răspuns:

Placa ta video este integrata nu stiu cum de iti reuleaza mw3 si mw2 adica si eu am placa video integrata cu aceeasi memorie ca ata si nu pot juca nici macar Call of Duty world at war(nu ca ar fi mare diferenta) Dar te sfatuiesc sa iti pui inca vreo 2-3 GB rami, nu te va costa prea mult. Si sa schimbi placa video cu una dedicata gen Nvdia Geforce 525M sau 8800 GT.

| vladsoare a răspuns:

laughing)))))))))))
"De ce am placa video mica" - Pentru ca asa e ea, e placa integrata!
Iti cumperi o placa video dedicata si te joci linistit!