| acergeorge a întrebat:

De ce mi se tot restarteaza PC? Sta aprins cam 2-3 min. sau cate o data nici su se aprinde.
Cineva mi-a spus sa scot 1GB RAM si am mai ramas cu unul.(Ca eu am avut 2 GB RAM). Dupa ce l-am sccos nu mi sa mai restartat dar vreau sa ii am pe amandoi.Dar sigur nu au probleme Rami ca i-am pus la altcineva si mergeau fara probleme.Eu ma gandeam ca poate e de la procesor ca nu mai poate sa-i duca.(PROCESORUL ESTE Athlon 64x2 4600+dual core)

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Deci,cel mai probabil placa de baza nu suporta 2 gb ori este ars un modul din ram.Cauta placa de baza pe net si spune-mi cat suporta

| acergeorge explică (pentru TechGuyTpu):

Pai eu inainte cand l-am cumparat mi-a mers cu 2 Gb ram dar dupa vreo 3 ani nu mai vrut. iar rami repet daca il las pe 1 dintre ei (eu am 2 placute cu cate 1 Gb ram fiecare)merge nu am nici o problema

| TechGuyTpu a răspuns (pentru acergeorge):

Atunci cel mai probabil placuta care nu merge s-a ars.

| LiviuCLA a răspuns:

Sfatul meu e sa mergi la un expert. adica la un magazin care se ocupa cu electonice (PC-URI)! Poate trebuie renstalat windows-ul... sau poate ti s-a stricat aeroterma de la pc.
BAFTA!