| K3vin a întrebat:

De curand as fi vrut sa joc sims 3 dar la intrare in joc imi zice
Unable to game start
Device 0 cannot run this title
No supported video graphics card detected Please check your system hardware
Cum rezolv asta?

Răspuns Câştigător
| K3vin explică:

Si banuiesc ca windows XP... cel mai nou driver este ala care il ai tu. Uite aici http://tiny.cc/q0nicw

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Placa video este slaba, nu suporta jocul. Incearca sa instalezi cel mai nou driver pentru ea.
Succes!

| K3vin explică (pentru neluL):

Si as vrea sa stiu de unde pot dowloada acest driver si numele

neluL
| neluL a răspuns (pentru K3vin):

Spune ce placa video ai si ce windows ai instalat in pc

| K3vin explică (pentru neluL):

Intel(R) Atom(TM) CPU N270 @1. 60GHZ Windows XP

neluL
| neluL a răspuns (pentru K3vin):

Asta-i procesorul si nu placa video! dar nu mai imi da detalii pentru ca nu merge sims 3 pe laptopul tau. Daca imi spuneai ca ai laptop si placa video integrata in placa de baza, nu iti mai dadeam sperante! Cu tipul asta de procesor si cu maxim 1GB de ram poti sa te joci doar jocuri online si cateva jocuri asa mai mici. Sims 3 cere resurse si de ram si procesor si placa video. E clar ->>>ne chinuim degeaba.
Totusi daca vrei sa reactualizam driverul, intra in Start ->Run ->Dxdiag ->si in a doua fereastra de sus unde scrie Desktop (ecran) vezi numele driverului (in prima linie)Versiunea de driver, data de instalare... fa un print screen de acolo si posteaza-l aici. (da-mi firma laptopului)

| K3vin explică (pentru neluL):

Http://i40.tinypic.com/2cpf24g.jpg aici ai img dar ca sa vezi mai bine dai pe zoom iar laptopul este Packard Bell