| FreezingbbMoon a întrebat:

Doresc sa achizitionez un mouse de gaming insa nu ma pot hotari.Ma gandesc ca multi dintre voi jucati cs(clasic, hns, kz) sau alte jocuri de precizie tip FPS. Dintre toate mouse-urile care mi-au fost sugerate de prieteni, amici online etc... cred ca cel mai bun mi se pare Razer Deathadder-ul. ( avand in vedere ca am mai avut un x7 a4tech si un steelseries xai ). Imi place pentru ca driverul nu este asa complicat, dpi ajustabil, design foarte foarte bun + dimensiuni ok ( nu suport mouse-urile inalte, gen g500 Logitech, care toti spun ca e cel mai bun ).Am zis sa-l cumpar pentru ca nu este nici asa scump precum un cyborg rat 7 sau un g500, faza e ca acum cateva zile am aflat ca mai exista si un Deathadder 2013. ( desi e mai scump cu 50 ron.).Mie personal mi se pare cam complicat 2013-ul, iar dimensiunile imi par cam mari. DA black e lung, celelalt e si putin inalt + ca am auzit ca 2013-ul are probleme de lift, se misca greu fara pad, laserul se poate bloca la miscari bruste pe pad si are si probleme de tip LoD.In schimb, cand am "testat" DA-ul black mi s-a parut ok si nu prea s-a plans nimeni de tehnologia laser sau driver, singura problema fiind ca dupa multe ore de gaming, risc sa imi zangane scroll-ul sau sa am scroll bug. Sugerati-mi si mie, dupa preferintele mele ( ceva nu prea inalt, dar efectiv lung... 10-13 cm lungime si max 4-5 cm inaltime, dpi nu folosesc mai mult de 2000, ceea ce avantajeaza DA Black si un driver nu prea complicat), care din cele 2 mouse-uri sa cumpar.Sunt dispus sa incerc mai degraba 2013, desi stiu ca nu e chiar asa pe placul meu, dar probabil in timp o sa ma invat cu el, teama mea e de probleme de interior sau driver. O sa las si link-urile de pe pagina oficiala razer si astept parerile voastre. Ms.

http://www.razerzone.com/store/choose/choose-razer-death adder

1 răspuns:
| Shobo91 a răspuns:

Este noul Microsoft arc insa costa in jur de 200 ron!