| AnDutZzA020 a întrebat:

E adevărat că poţi face bani cu YouTube? Adică cu vizualizări? Dacă da, cum?

Răspuns Câştigător
| vioreltt a răspuns:

Da se poate! Acum o saptamana s-a lansat Youtube Romania!
TRebuie sa ai peste 18 ani!
Daca ai un canal de youtube si ai si videoclipuri incarcate de tine o sa iti apara ceva cu "Vreti sa incercati monetizarea videoclipurilor?"

Ps:O sa iti blocheze contul daca pui videoclipuri cu tine intr-un spatiu public si acolo sa se auda o melodie sau sa se vada reclame de ex: Vodafone din astea. Sa nu pui clipuri care au muzica pe fundal! sa se auda doar vocea ta!

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Trebuie sa ai canal cat de cat popular, cu multe views la ce ai uploadat, plus ce a zis viorel mai sus. Nu accepta chiar pe oricine astia...