| Gabi20122 a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa stiu daca achizitionez un pachet de jocuri de pe steam si detin deja unul dintre jocurile din pachet, jocul respectiv il voi primi sub forma de cod sau nu il voi primi deloc jocul.Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Teoretic, nu-l primesti deloc.

Normal ar fi sa-ti faca reducere la pachet pentru jocurile care le detii deja, dar Steam nu procedeaza asa.

Nu o sa primesti nici un cod sau ceva pentru jocurile deja existente din pachet.

O sa ti se completeze colectia de jocuri cu cea din pachet.

Exemplu:

Ai CS 1.6 iar tu vrei sa iei piachet care include cs 1.6, half life, cs source, si cs:go.

o sa ti se adauce in cont half life, cs source si go-ul.

Sper ca am fost suficient de clar.

Happy gaming!