| Wiz_Ana_2000 a întrebat:

Hello TPU, ati putea va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre acest PC,daca este ok,daca as putea intampina probleme,chiar si firma si siteul daca este unul de incredere, daca pc ul resoectiv duce bine jocurile, inclusiv cele acum aparute?

Check the link for PC :https://www.pcgarage.ro/......y-edition/

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

E cam scump pentru ce ofera, daca ti-ai face un sistem pe piese, la acelasi magazin sau la eMAG, ar fi mult mai bine.

Sistemul nu e in totalitate prost, dar in acei bani s-ar fi putut aloca o sursa mai buna (brand mai de calitate) si o placa video de 8GB, acelasi model (RX 570).

Procesorul acela e foarte bun, DAR poate lucra impreuna cu o placa video mult mai puternica. (doar ca idee, daca il cuplezi cu RX 570 dai banii pe el, dar el va lucra la ~70% din capacitate.
Cu alte cuvinte acea placa video nu e destul de puternica pentru "a scoate untul" din procesor. )

In noul sistem al fratelui meu am cuplat 2700X impreuna cu 2080Ti (placa video ce trece de 1400 euro) si se potrivesc perfect.
~120-125 FPS in Battlefield V pe rezolutie 2K.

Placa de baza e ok,

RAM-ul e OK, dar poate daca iti faci un sistem pe componente incape RAM de 3200MHz. (procesoarele de la AMD au nevoie de RAM mai rapid decat procesoarele Intel).

Brandul HDD-ului nu ma incanta, Toshiba nu prea stralucesc la capitolul HDD-uri. As alege un Western Digital Blue.

| gamersamp12 a răspuns:

E perfect, dar scump.