| OctavianStefan a întrebat:

Am o problema cu PC-ul: freeze-uri.Mai intai de toate, am aceasta configuratie:
Placa de baza GIGABYTE GA-970A-DS3P (cu mentiunea ca are BIOS-ul updatat la versiunea cea mai noua, adica FC)
Procesor AMD FX-6300 3.5GHz (fara OC)
2X Memorie HyperX Savage 4GB DDR3 1600MHz CL9 dual channel
Placa video ASUS GeForce GTX 960 STRIX DirectCU OC 2GB DDR5 128-bit (cu cel mai nou driver, 353.30)
Hard disk Toshiba DT01ACAxxx 1TB SATA-III 7200 RPM 32MB
Sursa Zalman GV Series 500W
Sistem de operare - Windows 7 Ultimate 64-bit

Pana ieri credeam ca am freeze-uri numai pe Youtube, Twitch si in meniul din CS GO, dar s-a intamplat sa am freeze si pe alte site-uri si aplicatii. Si mai ciudat este ca in alte jocuri, cum ar fi fifa 15 sau hearthstone, nu am avut niciodata freeze-uri.
Nu stiu ce sa fac in acest moment, avand in vedere ca nu stiu unde este problema.
Sper ca ma puteti ajuta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai probleme cu temperaturile.

Descarca programul speccy si vezi daca depaseste ceva peste 70 de grade

http://www.piriform.com/speccy/download/standard

| OctavianStefan explică:

Am facut testul si nu am probleme cu temperatura.