| Mimii9832 a întrebat:

Joc Howrse si este un obiectiv acolo:Câştigaţi 1, 20 potenţial genetic cu jocuri pentru un mânz... aveti idee cum se face?[Funda]

Răspuns Câştigător
| aryE a răspuns:

Conditiile sunt: la 6 luni sa fie inscris intr-un centru hipic, respectivul centru sa dispuna de morcovi, manzul sa aiba animal de companie, iar proprietarul trebuie sa aiba napi in rezerva

8 luni: 2h30min camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1 h camp, 1 h joaca, hraneste 3 kg fan, 6 h joaca plimba, morcov, adapa;

10 luni: 2h30min camp, tesala, 1h joaca, hraneste 3, 5kg fan, 1 h joaca, nap, 7 h joaca, plimba, adapa, morcov;

1 an: 2h30 camp, tesala, 1 h joaca, nap, 8 h joaca, plimba, morcov, adapa, hraneste 3 kg fan;

1 an 2 luni: 1h30min camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1 h joaca, hraneste 3 kg fan, 8 h joaca, plimba, morcov, adapa;

1 an 4 luni: morcov, tesala, 2 h joaca, nap, hraneste 4kg fan, 9 h joaca, plimba, adapa;

1 an 6 luni: tesala, adapa, 1 h joaca, hraneste 10 kg fan, 1 h joaca, 30 min camp, nap, 10 h joaca, morcov, 1 h joaca, plimba.

In ultima zi de jocuri, calul va adormi dupa ora 22.00 cu energia sub 17. Nu te speria. Asa este facuta schema. La 1 an si 8 luni va trebui sa il infometati si sa il culcati mai devreme pentru ca acesta sa isi revina.
Pentru a valida obiectivul caii trebuie neaparat sa fie produsi de tine.