| mister2012 a întrebat:

Buna ma joc howrse si la unul din obiectivele mele : obiectivul 67 spune: Câştigaţi 1, 20 potenţial genetic cu jocuri pentru un mânz
Cum fac asta...

Răspuns Câştigător
| Lastarel a răspuns:

Aceasta este schema:
Schema potential genetic 1.20 pentru. cai. (manzul trebuie sa fie inscris intr'un centru de echitatie cu morcovi si sa aive animal de companie )

8 luni: 2h30min camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1 h camp, 1 h joaca, hraneste 3 kg fan, 6 h joaca, plimba, morcov, adapa;

10 luni: 2h30min camp, tesala, 1h joaca, hraneste 3, 5kg fan, 1 h joaca, nap, 7 h joaca, plimba, adapa, morcov;

1 an: 2h30 camp, tesala, 1 h joaca, nap, 8 h joaca, plimba, morcov, adapa, hraneste 3 kg fan;

1 an 2 luni: 1h30min camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1 h joaca, hraneste 3 kg fan, 8 h joaca, plimba, morcov, adapa;

1 an 4 luni: morcov, tesala, 2 h joaca, nap, hraneste 4kg fan, 9 h joaca, plimba, adapa;

1 an 6 luni: tesala, adapa, 1 h joaca, hraneste 10 kg fan, 1 h joaca, 30 min camp, nap, 10 h joaca, morcov, 1 h joaca, plimba.

Pt. poneiul Shetland.

8 luni: 1h 30 min. camp, tesala, 1 h joaca, 2 h box, adapa, 1h joaca, nap, hraneste 1sau 2kg pana ajunge la 2, 5 kg, 6 h joaca, plimba, morcov

10 luni: 1h 30 min. camp, tesala, 1h joaca, 1 h box, adapa, hraneste 2, 5 kg fan, 7 h joaca, nap, 1 h joaca, plimba, morcov

1 an: 1h 30 min. camp, 1 h joaca, nap, 1 h joaca, 2h box, adapa, tesala, 7h joaca, plimba, morcov

1 an 2 luni: 1h 30 min. camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1h joaca, adapa, hraneste 2 kg fan, 8 h joaca, plimba, morcov

1 an 4 luni: 30 min. camp, tesala, 1 h joaca, hraneste 4, 5 kg fan, 1 h joaca, morcov, 8h joaca, nap, 1 h joaca, plimba, adapa

1 an 6 luni: tesala, 1h joaca, hraneste 9, 5 kg fan, 1h joaca, morcov, adapa, 30 min. camp, 10h joaca, plimba, 1h joaca, nap

funda plisss

2 răspunsuri:
| LiBianca1235 a răspuns:

Cauta la direcctoare giulietta18 ca o are pe pag

| Razvanboss01 a răspuns:

Aceasta este schema:
Schema potential genetic 1.20 pentru. cai. (manzul trebuie sa fie inscris intr'un centru de echitatie cu morcovi si sa aive animal de companie )

8 luni: 2h30min camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1 h camp, 1 h joaca, hraneste 3 kg fan, 6 h joaca, plimba, morcov, adapa;

10 luni: 2h30min camp, tesala, 1h joaca, hraneste 3, 5kg fan, 1 h joaca, nap, 7 h joaca, plimba, adapa, morcov;

1 an: 2h30 camp, tesala, 1 h joaca, nap, 8 h joaca, plimba, morcov, adapa, hraneste 3 kg fan;

1 an 2 luni: 1h30min camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1 h joaca, hraneste 3 kg fan, 8 h joaca, plimba, morcov, adapa;

1 an 4 luni: morcov, tesala, 2 h joaca, nap, hraneste 4kg fan, 9 h joaca, plimba, adapa;

1 an 6 luni: tesala, adapa, 1 h joaca, hraneste 10 kg fan, 1 h joaca, 30 min camp, nap, 10 h joaca, morcov, 1 h joaca, plimba.

Pt. poneiul Shetland.

8 luni: 1h 30 min. camp, tesala, 1 h joaca, 2 h box, adapa, 1h joaca, nap, hraneste 1sau 2kg pana ajunge la 2, 5 kg, 6 h joaca, plimba, morcov

10 luni: 1h 30 min. camp, tesala, 1h joaca, 1 h box, adapa, hraneste 2, 5 kg fan, 7 h joaca, nap, 1 h joaca, plimba, morcov

1 an: 1h 30 min. camp, 1 h joaca, nap, 1 h joaca, 2h box, adapa, tesala, 7h joaca, plimba, morcov

1 an 2 luni: 1h 30 min. camp, tesala, 1 h joaca, nap, 1h joaca, adapa, hraneste 2 kg fan, 8 h joaca, plimba, morcov

1 an 4 luni: 30 min. camp, tesala, 1 h joaca, hraneste 4, 5 kg fan, 1 h joaca, morcov, 8h joaca, nap, 1 h joaca, plimba, adapa

1 an 6 luni: tesala, 1h joaca, hraneste 9, 5 kg fan, 1h joaca, morcov, adapa, 30 min. camp, 10h joaca, plimba, 1h joaca, nap