| FlorinSalamNr1 a întrebat:

La counter strike 1.8 cand intru la find server la internet nu imi apare nici un server.Ce sa fac? Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| Jynque a răspuns:

Uite Ce Trebuie Sa Faci:

Intri Pe Siteul Asta : http://css.setti.info/masterserver/masterserver-instructions/

Si Faci Excat Cum Scrie Acolo :D, Funda?

1 răspuns:
| bAnDiTu a răspuns:

Avand in vedere situatia actuala cu MasterServerele din Romania si anume ca nu exista un masterserver cu servere curate, fara redirecturi, fara servere ce modifica clientul jucatorului (slow-hacking) fara sa aiba ca scop promovarea unei comunitati sau beneficierea de pe urma lui prin a oferi boost am decis intr-un final sa creez propriul MasterServer, acesta a fost creat iar adresele lui fiind: 89.165.182.226:27010 & 89.165.182.227:27010 pentru HL1 iar pentru HL2: 89.165.182.226:27011 & 89.165.182.227:27011 de asemenea am creat si 2 DNS-uri si anume MasterServer1.PGLzone.Net si MasterServer2.PGLzone.Net
Link download: http://www.pglzone.net/download/MasterServers.vdf

Ce face acest MasterServer?
Cand intri in Counter-Strike si dai click pe Find Servers se incarca o lista cu servere de Counter-Strike, ei bine acele servere sunt incarcate de pe acest MasterServer.

De ce am decis sa creez un MasterServer?
Dupa cum am mai spus si mai sus, vreau sa ofer jucatorilor de Counter-Strike o lista cu servere fara sa isi bata joc de jucatori, fara sa modifice meniul din CS, fara sa iti bindeze tastele cu reclame sau connect catre serverul respectiv, fara sa iti schimbe MasterServerul, fara sa iti puna autoconectare la pornire si multe alte tehnici de slow-hacking cum sunt numite.
Poate va aduceti aminte in trecut cum era MasterServerul Setti, adaugai serverul si in 15 minute aveai serverul full, ei bine asta doresc sa fac eu in Romania, dupa tot ce s-a intamplat in ultima vreme cu update-urile Valve si redirecturile ce au stricat toate astea, nu am de gand sa boostez servere si chiar daca as face-o in viitor voi fi foarte selectiv si nu permit redirecturi de niciun fel sau servere ce modifica vreo comanda sau fisier jucatorilor.

Ce servere vor fi in acest MasterServer?
Momentan avem doar ~30 servere, serverele PGLzone evident + unele dintre ele care au fost adaugate la cererea utilizatorilor iar celelalte personal de catre mine din GameTracker (Top25) urmand ca pe viitor sa mai adaug manual si alte servere, daca doresti sa iti adaugi serverul poti posta in acest subiect dupa un model pus la dispozitie mai jos, fiecare server inclus in acest MasterServer este verificat manual si periodic de catre mine (urmand ca pe viitor cand se mareste lista sa mai gasesc cateva persoane care sa faca cel putin 4-5 verificari zilnice).
O lista cu serverele actuale si banate in acest MasterServer puteti gasi la urmatoarea adresa: http://www.PGLzone.Net/masterserver/

Cum imi pot adauga serverul in acest MasterServer PGLzone?
Daca ai un server curat, fara slow-hacking (modificare meniu, bind-uri taste, creare config-uri, modificare MasterServer) lasi un mesaj in acest subiect dupa modelul de mai jos:
IP Server:
DNS Server:
Tip Server:
Firma Gazduire:

Serverele care au instalate sau isi instaleaza ulterior unul dintre pluginurile sau metodele de slow-hacking asupra jucatorilor vor fi banate permanent in MasterServerul PGLzone, asadar veti suferi mai tarziu cand acest MasterServer va fi foarte promovat

Cum promovez acest MasterServer?
Momentan am instalat acest MasterServer in versiunea de Counter-Strike 1.6 - PGLzone (http://www.pglzone.net/Download-Counter-Strike-1.6-Non-Steam-+-patch-v23b) pusa la dispozitie pe site-ul nostru oficial care are zilnic ~120 de descarcari.
In viitor voi lansa un nou site (foarte curand) care va avea ~25 de versiuni de Counter-Strike modificate ce sunt publicate pe internet la care le voi face propriul install si va avea inclus si acest MasterServer, deci avem de gand o promovare serioasa cu acest MasterServer.
Prin punerea lui la dispozitia oricarui jucator ce doreste sa si-l instaleze.
Il voi promova pe diferite forumuri ce au ca tematica Counter-Strike.
Nu voi folosi metode de slow-hacking sa modific MasterServerul la conectarea pe serverele PGLzone, nu sunt de acord cu asa ceva!

Cum pot instala acest MasterServer?
Descarcati fisierul MasterServers.vdf de aici: http://www.pglzone.net/download/MasterServers.vdf
Intrati in folderul platform/config unde aveti instalat Counter-Strike 1.6 (C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\platform\config)
Inlocuiti actualul fisier MasterServers.vdf cu acest fisier descarcat, daca aveti inca un fisier MasterServers2.vdf il inlocuiti de asemenea si acela cu acelasi fisier descarcat.

Daca aveti intrebari / nelamuriri sunteti liberi sa le postati in acest subiect.