| Andras_Radu_1997 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog la intrebarile astea:Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me încearcă să nimerească cu mingea la coşul de basket situat la 200 de metri depărtare
/me încearcă să deschidă portbagajul mașinii cu ranga, apăsând puternic pe aceasta cu ambele mâini.
/me se îndreaptă spre mașină, deschide mașina, apucă cu mâna dreaptă un pistol urmând să pună ținta pe capul lui X apăsând pe trăgaci.
Dacă trebuie să ajungi într-o locație îndepărtată de punctul în care te afli, ce poți face?
Chem un taxi sau mă duc pe jos.
Cer unui jucător OOC să mă ducă acolo.
Cer unui admin să mă teleporteze acolo.
Ce reprezintă termenul de ban-evading?
Atunci când folosești programe speciale pentru a-ți scoate singur BAN-ul.
Atunci când iei ban permanent pe un cont și joci pe altul, fără permisiunea nimănui.
Atunci când ieși din joc pentru a evita ca un administrator să îți dea ban.
Ai voie să faci tapping pentru a merge mai repede cu motorul?
Doar în urmăririle cu LSPD.
Nu.
Da.
Când sunaţi la 911, va trebui să precizaţi locaţia într-un mesaj şi situaţia în altul. Aveţi voie să copiaţi mesajul de la "LOCAŢIE" la cel de la "SITUAŢIE"?
Doar în cazul în care este vorba despre ceva grav şi nu pot pierde timp să scriu mai mult.
Nu, regulamentul serverului interzice așa ceva.
Da, regulamentul serverului nu spune nimic despre aşa ceva.
Dacă te arestează un polițist pe nedrept, ce faci?
Îl întreb OOC de ce mă arestează și refuz acțiunea până la răspunsul acestuia.
Dau /quit sau force crash.
Continui acțiunea IC și după arestare îi fac o reclamație.
Ai voie să joci de pe mai multe conturi (nu simultan)?
Da, de pe câte vreau, dar fără să-mi transfer bunuri unul de pe celălalt.
Pot juca de pe maxim două conturi.
Pot juca doar de pe un cont.
Care este cea mai corectă variantă de a coopera cu un polițist care te oprește în trafic, tu nefăcând nimic greșit?
Oprești mașina, iar când vine lângă tine incepi să-l înjuri sau să tragi cu o arma în el.
Continui să conduci, iar dacă te prinde încerci să-l omori.
Oprești mașina, scoți actele din torpedou și i le prezinți.
Dacă un jucător îţi dă "ţeapă" IC cu o casă, ce faci?
Mă duc la poliție și denunț jucătorul respectiv.
Dau un /report.
Îi fac plângere pe forum.
Este permis să anunți că vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe căi publice (/ad, /cad // în ziar, la radio)?
Nu.
Da.
Da, dacă îmi ascund identitatea sau maschez obiectul ilegal (spun că vând/cumpăr arme de jucărie etc).

1 răspuns:
| L1feDRAIN a răspuns:

1. 3
2. 1
3. 2
4. 2
5. (nu stiu serverul pe care joci asa ca cred ca e 3)
6. 3
7. 1
8. 3
9. 1
10. 1
Sper ca te va ajuta (numarul cu punct e intrebarea si cel de alaturi [din dreapta] e raspunsul).