| Maximdoua a întrebat:

Cn ma poate ajuta sa trec testul de pe site-ul ro-rp.ro plss.dau funda.
Sau sa imi creeze un cont pe emailul apollo.mx1@mail.ru va rog frumos.intrebarile sunt mai jos. dati raspunsurile doar prin A B C adica A-varianta 1 sa nu va mai chinuiti B-2 si C-3.

Când sunaţi la 911, va trebui să precizaţi locaţia într-un mesaj şi situaţia în altul. Aveţi voie să copiaţi mesajul de la "LOCAŢIE" la cel de la "SITUAŢIE"?
A).Nu, regulamentul serverului interzice așa ceva.
B).Da, regulamentul serverului nu spune nimic despre aşa ceva.
C). Doar în cazul în care este vorba despre ceva grav şi nu pot pierde timp să scriu mai mult.
Dacă ai chef de niște DeathMatch, fiind plictisit, ce faci?
A).Îmi iau niște arme și mă duc pe gangul/mafia rivală.
B).Rog un administrator prin /re(port) să îmi dea o armă și mă împușc cu el (OOC).
C).Dau /q și întru pe un server de DeathMatch.
Dacă îți dă un jucător un minigun, ce faci cu el?
A). Trag cu el în sus pentru a consuma toate gloanțele.
B).Îl vând altor jucători pentru că pot să mă îmbogățesc.
C).Dau /re pentru a anunța administratorii de joc.
Dacă un admin încalcă regulamentul, ce poți face?
A).Îi fac o plângere pe forum.
B).Îi spun să îmi dea niște bani că să nu vorbesc cu fondatorul.
C).Îl ignor.
Care este limita admisă de server în cazul înșelătoriilor? Dar a jafurilor?
A).$2.000 la înșelătorii și $50.000 la jafuri.
B).$100.000 la înșelătorii și $2.000 la jafuri.
C).$50.000 la înșelătorii și $2.000 la jafuri.
Dacă te arestează un polițist pe nedrept, ce faci?
A).Continui acțiunea IC și după arestare îi fac o reclamație.
B).Îl întreb OOC de ce mă arestează și refuz acțiunea până la răspunsul acestuia.
C).Dau /quit sau force crash.
Care variantă este greșită în urma comenzii /sms?
A).Am ajuns la primărie, scuze de întârziere big grin!
B).Mulțumesc pentru ajutor!
C).Salut, da-mi și mie banii aia că mi-ai zis aseară pe /pm că mi-i dai.
Dacă ești împușcat prin roleplay de către cineva, dar încă mai ai viață (nu ai intrat în deathtimer), ce faci?
A).Fug spre spital.
B).Cad pe jos și fac RP-ul necesar situației.
C).Îmi scot arma și începem să ne împușcăm (shoot-out).
Ai voie să scrii OOC pe un chat IC?
A).Da.
B).Da, atât timp cât folosesc parantezele (( şi )).
C).Nu.
Ce se poate spune despre următoarea situație: // X are o conversație OOC cu Y. Acesta îi spune lui Y că se află în acel loc doar OOC nu și IC //?
A). Este incorect, doar membrii staff-ului pot fi într-un loc OOC, fie că se află ON-DUTY / OFF-DUTY.
B). Este corect, oricine poate fi într-un loc OOC sau IC.
C)Este incorect, doar membrii staff-ului pot fi într-un loc OOC, doar dacă sunt ON-DUTY.