| Geanicu a întrebat:

Mi-a dat o eroare la un joc(Terraria), eroarea e asa:
No suitable graphics card found.

Could not find a Direct3D device that supports the XNA Framework Reach profile.

Verify that a suitable graphics device is installed.

Make sure the desktop is not locked, and that no other application is running in fullscreen mode.

Avoid running under Remote Desktop or as a Windows device.

Check the display properities to make sure hardware acceleration is set to Full.
Si ca sa stiti jocul este crack-at de pe IGG-Games!

3 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Daca ne-ai spune si ce procesor si placa video ai ne-ai ajuta mai mult. Eroarea se refera la lipsa unei placi video compatibile cu cerintele jocului.

| Geanicu explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Pai pana azi dimineata mergea bine, nu stiu unde ma uit ca sa vad, unde ma pot uita sau ce pot face ca sa vad?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Geanicu):

Apasa butonul de windows si tasta R simpulta si scrie in casuta care iti va aparea "dxdiag".