| Skarr a întrebat:

Mi am luat controller si l-am bagat la pc. Nu pot sa misc joystick ul usor ca sa virez de exemplu mai usor sau alte chestii. Adica sunt invatat cu tastatura unde apesi odata pe buton si acum dau de joystick la maxim in parti cate un pic. Adica practic dau la maxim intr o parte si dupa ma opresc si repet pana ajung in pozitia care trebuie. si nu merge cum trebuie :/ Sunt eu prost si nu stiu cum functioneaza un controller?

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

OMULE TREZESTETE! CE FEL DE CONTROLLER pentru ca pe planeta acesta sunt sute de mii de feluri de controllere
eu folosesc controllere pentru a comanda statii de epurare
statii de clorinare fose septice
cuptoare industriale de 2 milioane de euro bucata
generatoare de curent electric de 2 milioane de euro
tot felul de controllere
am un controller care repara placi de baza de laptop
am un controller care comanda solare de legume fructe
zi sere numar model drivere magistrala de date specificatii tehnice

| Wr3nch a răspuns:

Pai nu dai la maxim. Il impingi in directia unde vrei sa virezi pana ajunge in pozitia aia si apoi il lasi sa mearga inapoi in pozitia lui. Te obisnuitesti pe parcurs.