| stephc a întrebat:

Buna ziua, recent am schimbat controller ul de ps4 cu altul la fel problema e ca in gta5 nu functioneaza. ( joc de pe pc ) daca misc de joystick ma uit in jur si modific volumul, pe alte jocuri merge perfect doar in gta face asa, ceva sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Trebuie sa faci setarile controlerului din joc pentru fiecare buton in parte, adica schimbi comanda ce e acolo cu un buton de pe controler...
Asta pentru ca Controlerele ps3, 4,5 sau alte prostii de genul nu sunt bune pentru pc!
Daca vrei sa nu mai ai astfel de probleme trebuie sa cumperi un controler xbox si va merge garantat la orice joc fara sa-i mai faci vreo setare!

| stephc explică (pentru lpavel):

Am facut sa mearga in gta, era o setare in steam, singura problema este ca imi modifica volumul de la pc controllerul, chiar si cand nu sunt in joc pot sa umblu cu iconita de la mouse folosind controllerul etc, cred ca este o optiune ceva sa il fac sa nu mai mearga decat cand joc

3 răspunsuri:
| stephc explică:

Problema rezolvata!

| lpavel a răspuns (pentru stephc):

Imi pare bine ca ai rezolvat dar vei mai avea probleme asemanatoare si prin alte jocuri... Controlerul Xbox original e cea mai buna optiune chiar daca e cam scumpa!