| adi97 a întrebat:

Pot sa imi croiesc un imperiu la rome total war in afara de Roma?

Răspuns Câştigător
| adi97 explică:

Incepi o campanie noua, selectezi o dificultate mai scazuta si bifezi o optiune numit 'Arcade Syle Batlles' sau ceva numit asemanator

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Poti alege oricare dintre cele trei familii (Julii, Scipii, Brutii) inainte sa incepi jocul sau poti sa te joci cu galia (Gauls), dar cu ei campania devine mult mai grea

| adi97 explică (pentru Andrei7520152):

Deci nu pot cu egipteni, greci sau daci? Si inca ceva plz cum pot simplifica jocul pentru ca joc cam 40 de ani de la inceputul jocului si ma cuceresc britanici.Ma poti ajuta plz?