| Cristi1997 a întrebat:

De curand am achizitionat o placa video ati radeon hd 4350 1gb. Dar am avut de ales intre ea si gt 220 si nu stiu daca am facut o alegere inspirata pls

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, n-ai gresit. ATI are mai multa memorie dar are numai 64 latime de banda. Puteai sa iei una mai buna cu 128. Latimea de banda conteaza ca atunci cand esti pe o autostrada care are doua benzi. Poti sa mergi cu 130 Km/h dar daca se gatuie... Daca ai o autostrada cu 4 benzi, e altceva. Poti sa mergi cu 130 dar daca se gatuie, ocolesti.