| RobertXT a întrebat:

Deci am o intrebare:mi-am descarcat LOL(League of Legends) dar cand incerc sa ma conectez imi zica ca nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul PVP.Iar daca incerc sa ma conectez la PVP.net imi zice ca numele de utilizator sau parola nu sunt corecte.Mi-am facut 3 conturi diferite si aceeasi poveste.Help me please.

Răspuns Câştigător
| chronoStrix a răspuns:

Verifica pe ce server ti-ai facut contul (EUW, EUNE, North America) si cand intri pe joc, inainte sa dai Play dai la Change Region si alegi serverul pe care ai facut contul...

Ca sa verifici pe ce sv ai contul, intra pe https://eune.leagueoflegends.com/ si incearca sa te loghezi. Daca nu merge, schimba sv si incearca pana merge.
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| skydom a răspuns:

Cand ti-ai facut contul prima data ai primit pe email un mesaj de la Riot games dechide-l si acolo ai numele, parola si un link de unde te poti loga(ps:verifica regiune)