| numepublic20000 a întrebat:

Sallut caut o comunitate de cs noua pe care imi puteti da administrator si va pot ajuta la posturi, oameni

84 răspunsuri:
| NiceBlue31 a răspuns:

Hai pe forumul meu este nou si cautam membri, moderator etc. Link: http://cspblood.url.ph/forum/

| Andrey_Alexutzzu_1998 a răspuns:

Cauti o comunitate serioasa si de lunga durata? Comunitatea Mascatii.ro iti sta la dispozitie! Vrei nu vrei, tot la noi ajungi!

Comunitatea Mascatii recruteaza:

- Servere CS 1.6
- servere SA:MP
- Servere Minecraft
- Servere L4D2 / TF2
- clanuri (in viitorul apropiat)

Recrutam staff:

- Moderatori
- Designeri

Comunitatea noastra pune la dispozitia serverelor:

-DNS: NUME. Mascatii.ro
-Categorie inclusa pe forum.
-Acces total la categoria dvs.
-Gradul Manager Server
-Accese de moderare.
-Support Tehnic 24/7
-Optimizare Server
-Scriptare / Modificare Plugin-uri
-Fixarea eventuala a serverului (depinde de joc)
-Sugestii.

| Ilie_Cristi_1987 a răspuns:

Am eu o comunitate de cs, in ea sunt inscrise 1 svr de cs si unu de samp
Y! M : cristiilie83

| Legendarul90 a răspuns:

Intra aici si fa o cerere http://www.oldcs.ro/forum

| Lang_Traienut_1993 a răspuns:

Http://rgamers.net - Cautam staff activ/servere/clanuri orice tip! :D Te astept!

| tpuuser41 a răspuns:

Www.csclasic.ro - Counter-Strike Clasic
Găzduim servere de Counter-Strike, Afiliăm servere de CS/CSS/CSGO/HL.
Mai multe informații pe forum: www.csclasic.ro/forum sau la ID-ul de messenger csclasic@yahoo.com

| ruleplay a răspuns:

Cauti o comunitate de lunga durata?
Ne-ai gasit.Hai si tu pe ruleplay.com
Cautam sv staff activ
Va asteptam!

| iRonicGS a răspuns:

- Salut, comunitatea GlobalStrike.Ro.
- Este o comunitate noua deschisa in 2014
- Forum : http://globalstrike.ro/
- Avem 3 servere : 1 server de TeamSpeak3 si 2 de Cs 1.6
- Cautam staff activ care sa ajute la popularea comunitatii

| Garielu a răspuns:

Fragway.com e abia nou si cu o simpla cerere primesti chiar si fondator.

| vasi22 a răspuns:

Raspunsul tVesti bune pentru tine : Ecila RPG Recruteaza staff chiar in aceste momente cautam 5 admini capabili sa lucreze cu alti si sa fie foarte rabdatori. Dar avem standarde in cativa pasi simpli:
1.Trebuie sa dati like la pagina de FB : https://www.facebook.com/pages/EcilaRo_Official/274355136082933
2. Sa dati in cronologie mesaj cu gata
3. Sa aduceti playeri (minim 2)
4. Sa faceti reclama pe alte forumuri, servere, comunitati etc pe orice puteti. sa faceti screenshot sau sa dati link-ul cu reclama prin mess la agache.vasi@yahoo.com, zeus_pro@yahoo.com
Sau Skipe : vasi.agache
Va asteptam cu nerabdare!;))
P.S Trebuie minim 20 reclame pe saptamana
P.S 2 Imi place poza ta :))au aici...

| cronosbrn a răspuns:

Salut eu as avea nevoie de Un Administrator, Te astept la Mine pe Forum --->http://gold-strike.forumz.ro/ (dupa ce te inregistrezi imi dai un pm.)

| Melintealin08 a răspuns:

Haide pe http://nationscs.com/forum/
O comunitate noua, in cautare de membri! si oameni care sa faca posturi si sa aduca membri vor primi grad mare!
TE astept! http://nationscs.com/forum/
http://nationscs.com/forum/

| Burcea_Alin_1988 a răspuns:

Http://ofensive.net/index.php?/forum/71-cs-oficial/

Suntem in cautare de admini, moderatori/administratori forum, servere care doresc sa intre in comunitatea noastra...Va asteptam cu drag!

| MoldoAlex a răspuns:

Cauti o comunitate serioasa si de lunga durata? Comunitatea XtremePlay.ro iti sta la dispozitie! Vrei nu vrei, tot la noi ajungi!
Recrutam staff:
- Administratori
- Moderatori
- Super Moderatori
- Designeri
- Admini Cs
Te asteptam pe cea mai frumoasa comunitatea de gaming.
Forum : http://forum.radioxplay.net/....../index.php

| Bulgaru_Silviu_1988 a răspuns:

Http://drogati.tk/forum/ e comunitate noua avem cateva servere dar e o echipa primitoare si sociabila!
ma puteti contacta la id de mess Silviu_bulgaru1288

| Edward_Popescu_1988 a răspuns:

Comunitate legionarii (www.lgn.ro) ofera Gratuit DNS de forma exemplu.lgn.ro si categorie forum.

| yonutz04 a răspuns:

Http://raii.ro/forum/member.php?action=register&uid=570 sau connect vip.raii.ro! nu o sa iti para rau atata timp cat nu vei folosi coduri sau alte magarii de genul! GO GO GO!

| Borjescu_Laurentiu_1995 a răspuns:

Numele comunitatii: LaCap
Link-ul comunitatii:http://www.lacap.ro/forum/
Tip comunitate: Gaming
Descrierea comunitatii:Cauti o comunitate romaneasca, serioasa si in continua crestere, de gaming? Doresti sa joci un counter-strike 1.6 pe un server serios, sau un alt mod de CS ( respawn, warcraft, )?
Doresti sa ne ajuti sa dezvoltam aceasta comunitate? Vino alaturi de noi si nu vei regreta.
Avem servere de :
-Counter Strike(4)
-Samp(1)
-Cs Go (in curand)
-Mix(1)
-Metin(2)
-Word Of Tanks(1)
-Minecraft(1)
Recrutam servere de jocuri orce tip!
Ne poti vizita pe : http://www.lacap.ro/forum/
Sau pe adresa de teamspeak:ts.lacap.ro
Te asteptam!
Echipa LaCap Va Ureaza Sarbatori Fericite!

| Bulgaru_Silviu_1988 a răspuns:

Www.irealGame.ro cea mai tare comunitate!

| ZeXSemi a răspuns:

Www.csfraguri.ro
Echipa CsFraguri va asteapta cu bratele deschise!

| Tudor_Borta_1997 a răspuns:

Http://blown.ro/forum/ suntem in cautare de staff, servere.

| Mateas_Mario_1989 a răspuns:

Www.gamenet.gq

O comunitate nouă şi activă de gaming. Recrutăm servere de orice joc şi staff activ şi serios.

| gtastarro a răspuns:

Comunitate de gaming infiintata in anul 2014 va asteapta cu mare drag sa deveniti membru al acesteia. Accesati www.gtastar.ro daca vreti sa va inregistrati sau accesati serverul de samp rpg.gtastar.ro.

Serverul este unul unic, are 19 factiuni, dintre care acestea sunt:
-Police Departament
-FBI
-National Guard
-Paramedic
-Mafia Corleone
-Mafia Cuneo
-Mayor
-Hitman Agency
-News Reporters
-Taxi Company
-School Instructors
-Mafia Yakuza
-Mafia Tattaglia
-Mafia Barzini
-Mafia Stracci
-Mechanic Company
-Mafia Vagos(nou fondata)
-Mafia Sindaco(nou fondata)
-Mafia Vietnamese Boys(nou fondata)

Avem o gama variata de joburi cu care poti face bani simplu si usor. Poti detine 3 masini + barca, avion, elicopter, iar daca achizitionezi cont vip mai poti cumpara inca trei masini.
Cei care doresc helper il pot obtine foarte usor aducand 5 jucatori(activi). Serverul nostru are in medie 50 jucatori online constant.

| SB_FC_1989 a răspuns:

Te invit și pe tine pe Expend Community
-Recrutăm servere de orice tip
-Recrutăm staff:
• 2 Super-Moderatori
• 8 Moderatori
• 5 Designeri
Te aștept și pe tine www.Expend.ro

| eXoticCSW a răspuns:

Http://ruls2.tk/forum/ Comunitate noua! Cautam membri si staff activ! designeri, moderatori, g.moderatori si administratori capabili! Vino acum si nu vei regreta! ajuta-ne cu un mass! Rapper# http://ruls2.tk/forum/

| Boss_Vasi_Vasi_1991 a răspuns:

Raspunsul tIti propun comunitatea mea http://vsp.zz.mu comunitate foarte smechera ii in cautare de : plaieri, sv de cs, clanuri, moderatori, administratori, @SeaT23 daca vrei vino pe comunitatea mea si convinge-te cat de smechera este si vo propun la toti de aici care sunteti captivi pe forumuri din astea praf veniti pe al meu si o propun la niste admini care au experienta si care au grade mici pe forumurile care faceti voi reclama;) si nu-i forumgratuit! Ii IPB (IP-Board) si in ultimul rand cautam foarte multi Designeri adica GFX Teamcare au experienta in photoshop cs6
au aici...