| Bloock a întrebat:

Salut, acum pe final de 2019 as avea in plan sa imi achizitionez un xbox one s de 1tb +forza horizon 4 si intrebare este: merita? (Am sa il cumpar de black friday la jumate de pret, undeva la 600lei) multumesc!

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Intrebarea este daca il vei folosi, nu stiu cat de mult merita, eu sincer sunt gamer si ma joc (ocazional, din cauza facultatii) si prefer sa investesc intr-un sistem decat intr-o consola.
Daca vei lua un xbox, dezavantajele sunt ca nu poti pirata jocurile (decat daca modezi consola si automat va iesi din garantie si nu stiu cat de usor se poate moda + te va costa) si trebuie cumparat fiecare joc, la un moment dat nu se va mai fabrica jocuri pentru consola aia deci automat trebuie sa iei alta consola.
Eu personal nu as lua, acum depinde de tine. Daca iti place asa mult si ai jucat putin pe ea (poti testa la un prieten sau in magazin) atunci e ok dar probabil te vei plictisi.
Succes!