| Veratu a întrebat:

Am avut un procesor Intel (R) celeron (R) CPU 2, 53 GHz si am gasit sa pun un alt procesor Intel (R) celeron (R) CPU 3, 06 GHz. Bun, acum ar trebui sa se miste mai bine undele jocuri, cred, dar in unele jocuri care mergeau bine cum ar fi Gta Sa nu ca nu ar merge si acum bine dar se mai intrerupe cateodata... cum sa spun, cand ascult radio se intrerupe muzica, si aici am ajuns sa cred ca procesorul e de vina sa faptul ca poate am virusi. Necesita reinstalarea windows-ului? sau e vreau driver ceva care il poate sustine cum e la placa video. Niste sfaturi va roghappy. Scuzati categoria, nu cred ca e potrivita. FUNDA!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Posibil sa solicite noul procesor VRM-urile sau/si sursa mai mult ca inainte si sa se mai innece din cauza asta. Depinde si ce setari mai ai prin BIOS, posibil sa se supraincalzeasca noul proc... depinde de foarte multe chestii. Daca nu zici exact ce configuratie ai, ne dam cu presupusul mult si bine.

| florin5000 a răspuns:

Daca e Intel i7 jocurile o sa iti mearga perfect la fel si i5