| GrigorePurta a întrebat:

Nu stiu de ce mi se restarteaza calculatorul atunci cand intru in jocuri de gen cs 1.6 sau orice alt joc de pe pc dar daca stau pe net sau ascult muzica nu mi se intampla asta.
Cred ca este de la procesor adica nu poate sa "gandeasca" indeajuns sa pot rula jocurile, procesorul meu e de Intel dual core de 3.00 gb sau poate e de la placa video.
Va multumesc.
Funda la cel mai corect raspuns.

Răspuns Câştigător
| vladsoare a răspuns:

De 3GHZ poate, nu GB happy
E posibil sa se incinga prea tare placa video SI/SAU procesorul si se restarteaza automat pentru a nu se arde. Foloseste Speed Fan sau HWmonitor pentru a urmari temperaturile.