| Rony56 a întrebat:

Salut am doua intrebari:
Vreau sa imi cumpar un shooter pentru PC si sa-l joc multiplayer (calculatorul e foarte bun deci mi-ar merge multe jocuri).
Dar nu stiu ce sa aleg dintre Battlefield 4 si Call of Duty Black Ops 2 (nu vreau altele gen AW).
Nici pretul nu conteaza, si nu vreau comentarii ca: "Battlefield e un ****, Call of Duty e mai fain." sau invers.
Si inca o intrebare: Vreau sa-mi cumpar CD de la Altex, dar de exemplu imi iau Black Ops 2 pe CD, il pot juca multiplayer pe Steam? Sau Battlefield 4?

Aaa da! Si inca ceva: Se mai joaca Black Ops 2 si Battlefield 4 multiplayer pe PC?

2 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Pai,eu in locul tau as alege Black Ops 2 deoarece:
1.E mai ieftin(nu conteaza asta)
2.Mapele nu sunt de 5. 000km ca si pe BattleField 4 (nu au 5. 000km dar sunt prea mari)
3.Doar Black Ops 2 se poate juca pe Steam, BattleField 4 este pe Origins (facut de EA)
4.NU mai sunt hackeri pe Black Ops 2
5.Black Ops 2 nu mai are hackeri si serverele functioneaza mai bine.

Dar tu trebuie sa decizi ce joc vrei.
Recomand Black Ops 2.
Daca vrei sa jucam amandoi:
Skype : arcticflorin
Steam : prokiller2214

| Rony56 explică (pentru florincreatoruldevideoclipuri):

Ok, si Black Ops 2 pe PC se mai joaca? Bineinteles mai sunt playeri, dar se gaseste usor sau foarte greu? Adica e ca inainte cand nu era AW-ul? Si inca ceva: eu vreau sa iau CD de la Altex cu Black Ops 2, nu de pe Steam ca e 60 de Euro si daca mi s-a dus contul... In fine daca il iau de la altex, o sa pot juca pe Multiplayer cu cei de pe Steam?