| anticocalar101 a întrebat:

am jucat nfs world iar niste prieteni din joc mi au spus de niste "hackuri"! dupa vreo cateva zile de folosire mi au banat contul! vreo cativa au vb cu admini si le au scos banul! vreun sfat cum sa i fraieresc sa mi scoata banul! vreun motiv? mi a luat careva contul sau ce as putea sa le zic?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Degeaba ai IP dinamic, MAC-ul placii de retea ramane acelasi.

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Ai jucat cu cheat-uri si vrei sa ti se ridice si ban-ul? Probabil ca acei GM care au ridicat ban-ul prietenilor tai nu avea toate tiglele pe casa. Incalci ToS = cont suspendat permanent. In locul lor nu ridicam nici un ban.

Degeaba le spui ca ti-a luat cineva contul. Ei au log-uri in care se pot uita de pe ce IP/MAC a fost utilizat contul.

| anticocalar101 explică:

Deoacere am ip dinamic si mi am reinstalat windowsul din cauza unor probleme nu cred ca au cum sa gaseasca adresa!