| rockbaby a întrebat:

Vreau sa fiu cat mai scurta.De cam 8 luni am cunoscut un baiat,am fost cu el vreo trei luni dupa care m-a parasit(pentru ca nu mai suporta situatia in care eram si faptul ca inca aveam probleme cu fostul) dar chiar si dupa ce ne-am despartit am ramas prieteni vorbeam, ne intelegeam super bine(in limite).De cateva zile ni s-au scos cateva povesti iar eu i-am spus ca un timp nu o sa ma mai apropii de el si a zis ca e de acord insa acum se poarta foarte ciudat adica pur si simplu ma ignora, e distant si nu stiu ce sa fac eu inca mai am sentimente pentru el dar nu i-am zis niciodata.Credeti ca m-ati putea ajuta cu un sfat? Ce sa fac sa il mai sun? Sa ii zic ce simt din moment ce am vorbit doar odata la cateva zile?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu nu te inteleg daca iai spus ca nu o sa te apropi de el ce mai vrei? el a inteles ca nu il mai vrei si sa te lase in pace, nici pentru el nu-i usor daca vine la tine arata slabiciune cea e aiurea ca baiat pentru orgoliul lui, logic ca e indiferent asa isi arata ca poate si fara tine isi indeplineste dorinta si tot nemultita esti, mai bine l-ai lasa in pace decat sasi bati joc de el

| rockbaby explică (pentru RAY):

Ideea e ca nu vreau sa imi bat joc de el mi s-a parut ca la deranjat tot ce s-a spus despre noi chiar in ziua aia sa,, razbunat" pe mai multa lume.El de cand ne-am despartit a mai vorbit cu o fata care la facut sa sufere iar eu i-am fost alaturi. Mereu ne-am ajutat chiar daca nu am fost unul langa altul in permanenta.Eu nu stiu daca el simte ceva pentru mine din moment ce el s-a despartit de mine de aia am zis ca decat sa il afecteze speculatiile altora mai bine ma retrag

| RAY a răspuns (pentru rockbaby):

Daca il iubesti cu adevarat lupta pentru el sincer isi spun, stiu senzatia si eu am patit-o cu o fata

7 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Deci v-ati despartit, i-ai zis ca nu sa te mai apropii de el, practic aici l-ai ranit iar el a spus "ok atunci si eu o sa fac la fel". Ori ii spui ca tii la el si vrei sa fiti impreuna chiar daca va fi greu, ori il lasi in pace si asta e.

| neutrino a răspuns:

Nu are rost sa-l mai suni.

| syd2 a răspuns:

Iti voi raspunde scurt si clar si sper sa intelegi : Daca l-ai fi iubit cu adevarat nu ai fi fugit de la el. Nu il mai suna, uita de aceasta relatie, insa daca chiar iti doresti din tot sufletul sa fii cu el nu ai decat.
Sper ca ti-am fost de folos.
Cu drag Infante Defunte.

| rockbaby explică (pentru syd2):

Nu voiam sa plec de langa el dar mi s-a parut ca e afectat de tot ce se zice despre noi si mai ales la adresa mea si atunci am zis ca decat sa ii fac rau mai bine ma retrag insa acum imi dau seama ca poate si asta la afectat

| Maxnonymus a răspuns:

Da.