| KenNine a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Am un laptop Toshiba. Model Toshiba Satellite C70D-A dualcore AMD E1-2100,1000MHz. As vrea sa imi schimb procesorul sa am o viteza mai buna. Unde as putea gasi si cat ar costa?
Va multumesc anticipat.Dau funda.Si as prefera sa fie in Iasi sau in orice judet nu conteaza.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E prea costisitor si nu merita, toata treaba e sa cauti o placa de baza compatibila (daca gasesti) si sa schimbi toata placa de baza pentru ca procesorul este lipit de placa de baza si nu se poate schimba. In general laptop-urile sunt aproape imposibil de upgradat. in afara de ram si hard nu prea poti sa schimbi nimic.

| HandaSei a răspuns:

La laptop nu cu excepția memoriilor ram și eventual adăugarea unui SSD, nu prea poți face mare lucru...
Nu este la ca un pc, la laptop trebuie să schimbi întreaga placă de bază, ceea ce în primul rând nu prea se găsește și oricum ar fi prea costisitor, deci mai bine ai începe să strângi ceva bănuți pentru unul nou! happy